Manchester United na příchodu Ronalda vydělá 35 milionů eur ročně

Cristiano-Ronaldo
Cristiano Ronaldo United vydělá spoustu peněz. / Zdroj: Bavarian Football Works

Manchester United na příchodu Ronalda v následujících 12 měsících vydělá minimálně 35 milionů eur.

Red Devils příchod portugalského snajpra oficiálně oznámili před pár hodinami. Ronaldo s klubem uzavřel dvouletý kontrakt s možností prodloužení o další rok.

Manchester United za Ronalda do Juventusu pošle 15 milionů eur předem a dalších 8 milionů eur v podobě dodatečných poplatků a bonusů.

Někteří fanoušci mají pocit, že je to za nyní již 36letého hráče příliš, ovšem jak uvádí deník Daily Mail, Red Devils by na této dohodě neměli být biti. Během následujících měsíců by totiž díky Ronaldovi na Old Trafford mělo dorazit minimálně 35 milionů eur v podobě zisků za prodej dresů, zvýšené návštěvnosti na zápasech atd.

Ostatně příchod hvězdného útočníka měl na United okamžitý dopad. Akce klubu totiž raketově vzrostly o téměř 10%, čímž se hodnota klubu zvýšila na 247 milionů eur.

Ronaldo v United pobírá plat ve výšce 560 000 eur týdně, což z něj dělá jednoho z nejlépe placených hráčů Premier League. Zároveň však ani náhodou nedosahuje astronomického platu jeho největšího rivala Lionela Messiho v PSG.

Zdroj: Sportsmole

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články