Marc Cucurella posílil obranu londýnské Chelsea

Zdroj: TEAMtalk

Už to vypadalo, že Marc Cucurella stráví nadcházející roky své fotbalové kariéry na Etihad Stadium. Poté se ale vložila do hry Chelsea v čele s novým majitelem Toddem Boehlym a s vedením Brightonu se dohodla na podmínkách přestupu.

Zdroj: TEAMtalk

Marc Cucurella přišel do Brightonu v létě roku 2021 z Getafe. Na Amex Stadium tedy odchovanec Barcelony působil pouhý rok. V Premier League nastoupil do 35 zápasů, v nichž vstřelil jeden gól a na jeden přihrál.

Čtyřiadvacetiletý levý obránce patřil mezi stabilní členy základní sestavy kouče Grahama Pottera. Svými kvalitními výkony přispěl Brightonu k devátému místu, přičemž od evropských pohárů dělilo Seagulls pouhých pět bodů.

Výkony Cucurelly pochopitelně nemohly zůstat bez povšimnutí. Jako první projevil výraznější zájem Manchester City. Úřadující mistr Premier League se však nedokázal s vedením Brightonu domluvit na přestupové ceně – nabízených 40 milionů liber bylo málo.

Do hry se proto vložila londýnská Chelsea v čele s novým majitelem Toddem Boehlym. V případě splnění všech bonusů se přestupní částka může vyšplhat až k 60 milionům liber, navíc z jihozápadního Londýna přišel na roční hostování talentovaný stoper Levi Colwill.

Zůstává ale otázkou, zda bude Cucurella nastupovat v základní sestavě. Thomas Tuchel má totiž k dispozici rovněž Bena Chilwella, jenž se před dlouhodobým zraněním prezentoval ve skvělé formě.

Vzhledem k potenciálnímu odchodu Marcose Alonsa do Barcelony ale byla náhrada na post levého obránce nutná. Pokud navíc bude Chelsea hrát se třemi stopery, může Cucurella nastoupit i tady.

Zdroj: Sky Sports

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články