Matka nebo zápasnice UFC? Těchto 5 žen zvládá obojí

Matka nebo zápasnice UFC
Zdroj: Sportskeeda

Mateřství a souboje v kleci nejdou dohromady. Existuje však několik žen, které si to nemyslí. Představujeme vám 5 zápasnic UFC, které vedle soubojů v kleci zvládají být také milujícími a laskavými matkami.

Cat Zingano

Cat Zingano v UFC sice už skončila, ale zmínku v našem článku si zaslouží, protože byla vůbec první matkou, která v UFC bojovala.

Cat Zingano se do UFC dostala díky vítězství v The Ultimate Fighter season 17, kdy ve druhém kole porazila Mieshu Tate na TKO. Ještě působivější je, že Zingano patří mezi několik málo zápasnic, které dokázaly porazit dvoudivizní šampionku Amandu Nunesovou.

Zingano na začátku své kariéry zaznamenala působivou bilanci 8-0, načež vyzvala Rondu Rouseyovou na souboj o titul bantamové váhy. Zápas proběhl v rámci UFC 184, Zingano ho ovšem nezvládla. Prohra titulového zápasu však není její největší tragédií, ta přišla v roce 2014, kdy zemřel její manžel Mauricio.

cat-zingano
Cat Zingano se synem. / Zdroj: Instagram

Sara McMann

Sara McMann je skutečně odolná žena, protože celý život ji potkává jedna tragédie za druhou. V dětství McMann prožila trauma, když našla svou matku v bezvědomí po předávkování heroinem. Následně přišla o svého bratra a přítele.

Všechny tyto překážky překonala, aby se stala skvělou MMA bojovnicí. McMann v UFC debutovala v roce 2013, po šesti výhrách v řadě. V prvním kole pak vyhrála nad Sheilou Gaff na TKO.

Podle trenéra Monteho Coxe se McMannová úspěchu v MMA dočkala právě díky narození dcery Belly. Před zahájením MMA kariéry se McMannová zapsala do historie díky své stříbrné medaili ze zápasení z Letních olympijských her v roce 2014.

sara-mcmann
Sara McMann s dcerou. / Zdroj: Awakening Fighters

Nina Nunes

Nina Nunes (dříve Nina Ansaroff) je manželkou UFC šampionky Amandy Nunes. Rodina Nunesova se rozrostla v září 2020, když Nina přivedla na svět holčičku.

Nunes se před pár týdny k zápasení vrátila, její návrat však zkazila nejlepší zápasnice slaměné výhy Mackenzie Dern, která ji uštědřila druhou prohru v řadě.

Nunes si je dobře vědoma, že vrátit se do klece po porodu nebude lehké. „The Strina“ je ovšem cílevědomá a výzvy se rozhodně nezalekne.

nina-nunes
Nina Nunes s rodinou. / Zdroj: Instagram

Mackenzie Dern

Mackenzie Dern je jedním z nejžhavějších nováčků v slaměné divizi UFC. Poté co vyhrála 4 zápasy v řadě (z toho tři na submissi) je blízko titulového zápasu.

Zajímavé je, že Dern se po porodu své dcery v kleci ohromně zlepšila. Naposledy prohrála jen čtyři měsíce po porodu, v říjnu 2019 v zápase proti Amandě Ribasové. Poté však začala podávat neskutečné výkony.

Bývalá brazilská hvězda jiu-jitsu se v současné chvíli nachází na pátém místě slaměné divize UFC. Vzhledem k jejím posledním výkonům by se brzy měla dočkat zaslouženého titulového zápasu.

Mackenzie-dern
Mackenzie Dern s dcerou. / Zdroj: UFC

Michelle Waterson

Michelle Waterson patří mezi nejlepší postojářky v UFC. Její dynamické údery a skvělý pohyb jí přinesl nezdolnou slávu. „Karate Hottie“ sice prohrála poslední zápas s Marinou Rodriguez, ale určitě se nejednalo o jednoznačné představení, když měla hned několik příležitostí svou soupeřku dokončit.

Waterson se nedávno nechala slyšet, že než začne mluvit o své MMA kariéře, musí se stát UFC šampionkou. Získání UFC titulu je pro ní ovšem pouze bonusem, protože už je úspěšnou mámou.

Michelle-Waterson
Michelle Waterson s dcerou. / Zdroj: MMA Fighting
Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *