Mercedes opravil „magické“ tlačítko, Hamilton ho už omylem nestiskne

lewis-Hamilton-Azerbajain-Grand-Prix
Zdroj: Motorbiscuit

Od Velké ceny Ázerbájdžánu uplynuly téměř dva týdny, my ovšem stále nemůžeme uvěřit, co se stalo po restartu závodu z pevných pozic… pokud jste to neviděli, nebo si to už nepamatujete, Hamilton do závodu odstartoval na první místě, když v první zákrutě místo zatočení pokračoval rovně, do únikové uličky.

Jak jsme se dozvěděli později, Hamilton nemohl zatočit, protože omylem stiskl „magické“ tlačítko a nevěděl o tom. Magické tlačítko jezdec mačká ve chvíli, kdy chce posunout vyvážení brzd vozidla dopředu. Zmáčknutí tohoto tlačítko zapříčinilo, že fungovaly pouze jeho přední brzdy.

Školácká chyba britského jezdce stála životně důležité body, a kdyby jeho největší nepřítel Max Verstappen o několik kol dříve nehavaroval kvůli defektu pneumatik, možná i celkové vítězství v šampionátu. Nyní by ovšem k podobnému incidentu už nemělo dojít, Mercedes totiž v přestávce mezi Velkou cenu Ázerbájdžánu a Velkou cenou Francie pracoval na řešení.

Jak v Mercedesu problém vyřešili, prozradil sám Hamilton v rozhovoru pro F1.com: „V zásadě jsme kolem tlačítka nasadili plášť. Teď do toho musíš v podstatě mlátit, nejde to zmáčknout náhodou.“

Hamilton v Baku dojel na 15. místě a nezískal žádné body, stejně jako jeho největší rival Max Verstappen. Pro Red Bull však závod nakonec dopadl poměrně dobře, protože závod vyhrál jeho druhý jezdec Peréz. Druhý pilot Mercedesu Valtter Bottas se po celou dobu závodu trápil a dojel až na 12. místě.

magické-tlačítko-lewis-hamilton
Zdroj: Autosport

Zdroj: WTF1

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články