Mercedes si mezi Russellem a Bottasem nejspíš vybere až po konci sezóny

bottas-vs-russell
Zdroj: Planet F1

Pozice Valtteriho Bottase v Mercedesu je nejistá, o tom není třeba spekulovat. Generální ředitel stříbrných šípů Toto Wolff však uvedl, že o jeho osudu se velmi pravděpodobně rozhodne nejdříve v prosinci. To znamená, že různé zvěsti o tom, že Bottas má Mercedes opustit v následujících týdnech či měsících jsou naprosto liché.

Pokud se Mercedes rozhodne, že s Bottasem na příští rok nepodepíše, horkým adeptem na jeho místo je mladičký pilot George Russell. Situace se samozřejmě ještě může změnit, ovšem v současné chvíli je tato možnost nejpravděpodobnější.

Na druhou stranu, prodloužení smlouvy s Lewisem Hamiltonem Mercedes považuje za hotovou věc, alespoň pro sezónu 2022. Delší kontrakt je velmi nepravděpodobný, neboť sir Hamilton se nechal slyšet, že „upřímně doufá, že ve 40 letech už nebude závodit“. A jeho věk se jak známo již nachyluje, protože mu je 36.

Podle Wolffa je velmi pravděpodobné, že tým oznámí Hamiltonova týmového kolegu pro sezónu 2022 až někdy v zimě: „ale nevím, jestli to bude v prosinci, lednu nebo v únoru“.

„K řidičům jsme byli vždy loajální, to je to co děláme“ dodal Wolff.

Po úvodních šesti závodech sezóny 2021 je Bottas na šestém místě šampionátu. Na otázku, co by měl jeho druhý pilot udělat, aby si udržel místo u Mercedesu, Toto Wolff odpověděl: „v sobotu a v neděli jezdit hodně rychle. Pokud se mu to bude dařit, bude v dobré pozici pro vyjednávání o příští sezóně“.

Závodní duo Mercedesu se už pět let nezměnilo. Je to déle, než u jakéhokoliv jiného týmu. Od nového jezdce by Toto Wolff čekal především konzistentní výkon: „pokud se o víkendu jeden neumístí nebo je diskvalifikovaný, potřebujete, aby nějaké body získal alespoň ten druhý. Proto je důležité, aby oba odevzdali maximum“.

 

Zdroj: RaceFans

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články