Messi to dokázal! Po dlouhém čekání konečně přišel titul z velkého mezinárodního šampionátu

messi-vyhra-copa-america
Zdroj: Reuters

Argentina ve finále Copa Americy vyhrála nad Brazílií a slaví titul. Obzvláště sladký je tento výkon pro barcelonského playmakera Lionela Messiho, jemuž titul z velkého mezinárodního šampionátu až doteď unikal.

Ve 34 letech se zoufalství hvězdného útočníka právem stupňovalo. Kolikrát ještě bude mít šanci přidat k početným klubovým trofejím také jednu reprezentační? Naštěstí nyní může mít klid na duši.

Zisk mezinárodního titulu přitom přišel možná v tom nejméně očekávaném finále. Copa America 2021 se totiž hrála v Brazílii, ve finálovém zápase se pak Argentinci setkali právě s domácími hráči, kteří obhajovali titul z roku 2019. Brazílie navíc svého soka tu ta tam přehrávala (na držení míče 59% ku 41%, na střely 13 ku 6), nakonec se však radovala parta v argentinských barvách.

O jediný gól zápasu se postaral zkušený záložník PSG Angel di Maria, který si naběhla na dobrou přihrávku od záložníka Udinese Rodrigo de Paula a hvězdného brankáře Brazílie Edersona chytře přehodil. Do konce zápasu se pak skóre nezměnilo a tak propukly bujaré argentinské oslavy.

Neslavili však pouze Argentinci. Před finálovým zápasem se o svém záměru fandit soupeřům svěřilo několik brazilských komentátorů a dalších známých osobností. Důvodem nebyl nikdo jiný než argentinský kapitán Lionel Messi. Brazilci v úctě k němu cítili, že by si nějakou trofej už konečně zasloužil.

Gesto solidarity se ovšem nelíbilo Neymarovi, který všechny tyto fanoušky na Instagramu poslal do háje. Tohle všechno je teď ovšem passé. Mise je splněna, Messi má trofej.

Update: Naštvání nakonec přešlo i Neymara, který byl po zápase zachycen se svým bývalým kamarádem v dobré náladě (viz obrázek):

neymar-messi-po-finale-copa-america-2021

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články