Montreal Canadiens slaví, postoupil do finále Stanley Cupu

montreal-canadiens-slavi
Zdroj: CBA

Montreal Canadiens vyhrál šestý zápas série s Vegas Golden Knights a postoupil do finále Stanley Cupu. Zápas skončil 3:2pp, v sérii to potom bylo 4:2 na zápasy.

O výhře rozhodl pětadvacetiletý útočník Artutturi Lehkonen, který výhru zpečetil v prodloužení po kombinaci s Gallagherem a Danaultem. K výhře dále přispěli Shea Weber a Cole Caufield, autoři branek v základní hrací době a také perfektní Carey Price, který v zápase zlikvidoval 37 střel a zapsal si úspěšnost zákroků 94,87%.

Největším hybatelem skvělého výkony kanadského celku však samozřejmě byl týmový výkon. Bez něj by si jeden z největších outsiderů vyřazovací části, který do play-off vstupoval s vůbec nejmenším bodovým přísunem ze základní části a zcela otřesnou formou (5 proher v řadě), ani neškrtnul.

Za Vegas Golden Knights skórovali Reilly Smith a Alec Martinez, k výhře to ovšem nestačilo. Vegas Golden Knights se do semifinále Stanley Cupu dostali po třetí ve své čtyřleté existenci. Už to je výkon.

Montreal vylepšoval rekordy

Montreal se do finále Stanley Cupu dostal po 28letém čekání, celkem se pro něj jedná o 35. finále, což je vůbec nejvíc v historii NHL. Montreal Canadiens drží rekord také v počtu Stanley Cupů, kterých získal 24, tedy skoro o polovinu více, jak druhý nejúspěšnější tým NHL Toronto Maple Leafs (13).

Montreal nyní bude čekat na svého soupeře, který se zrodí dnes nad ránem v zápase mezi Tampou Bay Lightning a dalším překvapením play-off, New York Islanders.

Zdroj: The Score

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články