MS v hokeji 2022 | 22 faktů, bez kterých se neobejdete

ms-v-hokeji-2022
Nadcházející MS v hokeji bude pořádat Finsko. / Zdroj: TripAdvisor

MS v hokeji 2022 je bez diskuzí jednou z nejočekávanějších sportovních událostí roku 2022, hned vedle MS ve fotbale 2022 pořádaného v Kataru. Protože hokej patří mezi naše nejoblíbenější sporty, rozhodli jsme se připravit velký článek s těmi nejzajímavějšími fakty a informacemi o nadcházejícím šampionátu. Čtěte dále a zůstaňte v obraze!

Kdy a kde se bude konat MS v hokeji 2022?

MS v hokeji 2022 se bude konat od 6. do 22. května ve Finsku, konkrétně v Hartwall Areně v Helsinkách a v UROS Live Areně v Tampere.

Semifinálové a finálové zápasy se budou hrát v UROS Live Areně v Tampere.

Historické úspěchy českého výběru na MS v hokeji

MS v hokeji se ve Finsku odehrávalo naposledy před 9 lety, v roce 2012, kdy se Finsko dělilo o pořadatelství se Švédskem. Česko během tohoto šampionátu získalo bronzovou medaili, Slovensko skončilo dokonce na druhém místě. V sestavě Česka byl přitom Petr Nedvěd, který v současné chvíli působí na pozici generálního manažera české reprezentace.

Na posledním šampionátu (v roce 2021 v Rize) skončila Česká hokejová reprezentace na 7. místě, když ve čtvrtfinále nestačila na výběr Finska a prohrála nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Tento zápas byl poměrně vyrovnaný, nabídl velmi malé množství šancí. Finsko urputně bránilo a Češi na jejich obranu nenašli klíč.

Rozdělení do skupin na MS v hokeji 2022

Výběr Slovenska bude hrát ve skupině A (Helsinki) společně s úřadujícím mistrem Kanadou, Ruskem, Německem, Švýcarskem, Dánskem, Kazachstánem a Itálií.

Výběr České republiky bude hrát ve skupině B (Tampere) společně s domácím Finskem, USA, Švédskem, Lotyšskem, Norskem, Běloruskem a Velkou Británií.

Rusko mělo být původně ve skupině B, ale organizátoři využili možnost výměny a místo něj do skupiny zařadili USA. Mělo by to vést ke zatraktivnění skupin.

Český tým – soupiska, novinky

Hlavním trenérem českého reprezentačního výběru pro nadcházející hokejový šampionát je Filip Pešán.

Filip Pešán byl hojně kritizovaný za předcházející výsledek (sedmé místo české reprezentace na turnaji v Rize, především kvůli srážení sebevědomí a ambicí českých hráčů a kvůli neustálému míchání sestavou a neschopnosti vytvořit vazby mezi hráči a najít týmovou chemii, přesto z pozice hlavního trenéra neodstoupil.

filip-pesan-ms-v-hokeji-2022
Filip Pešán, trenér české hokejové reprezentace pro rok 2022. / Zdroj: iRozhlas

Soupiska pro MS v hokeji 2022 ještě není známa, bude vznikat až v průběhu roku v závislosti na výkonech jednotlivých hráčů jak v Evropě, tak i v zámoří. Na tomto místě vás budeme informovat o aktuální soupisce českého týmu pro nadcházející MS v hokeji.

Fantasy hokej k MS v hokeji 2022

Během nadcházejícího hokejového šampionátu si budete moci zahrát Fantasy hokej. Jedná se o doprovodnou fanouškovskou hru MS v hokeji. V ní se snažíte sestavit tým, který v následujícím hracím dnu získají největší počet bodů.

Fantasy hokej se hraje o hodnotné ceny, vítěz z uplynulého šampionátu získal 5000 švýcarských franků (cca 115 tisíc korun) a dres národního týmu podle svého vlastního výběru, denně se potom rozdávaly také oficiální puky IIHF.

Do soutěže se můžete přihlásit na oficiálních stránkách IIHF, kde také denně přidáváte své vlastní sestavy.

Filip Pešán, trenér české hokejové reprezentace pro rok 2022. / Zdroj: iRozhlas
Uživatelské rozhraní fantasy hokeje na oficiálních stránkách IIHF.

Vlastní verzi Fantasy hokeje k očekávanému hokejovému mistrovství nabízí také společnost Sazka. Ovšem pokud se této soutěže chcete zúčastnit, musí vám být více než 18 let.

sazka-fantasy
Fantasy hokej k MS v hokeji na stránkách Sazky.

Mobilní aplikace

Vždy čerstvé informace a výsledky ke všem zápasům a účastníkům nadcházejícího MS v hokeji najdete v oficiální aplikaci IIHF. Tuto aplikaci si můžete stáhnout zdarma pro mobilní platformy Android a iOS.

Během jakýchkoliv významnějších sportovních událostí neváhejte použít také oficiální výsledkové zpravodajství Livesport a jeho doprovodnou aplikaci Flashsport, která přináší novinky do vašeho mobilu podle vašeho výběru.

Hry k MS v hokeji 2022

Mistrovství světa v hokeji 2022 na rozdíl od MS ve fotbale 2022 nemá oficiální mobilní ani počítačovou/konzolovou hru. Vzhledem k tomu jsme odkázáni na další sportovní mobilní hry s hokejovou tematikou.

Další informace budou přibývat společně s tím jak se šampionát bude blížit…

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články