NHL preview | Tampa Bay Lightning vs New York Islanders (semifinálový zápas číslo 2)

lightning-vs-islanders-preview
Zdroj: Eyes on Isles

Tampa Bay Lightning úvodní zápas série prohrála. Úřadující mistr se však nepohybuje na neznámém území – prohraným zápasem vstoupila Tampa i do loňské finálové série a nakonec ji vyhrála v šesti zápasech. Jak bude pokračovat aktuální série, vám nastíní toto preview.

Lightning: Musíme se držet toho, co nám jde nejlépe

Protože Tampa dobře ví, jaké to je dotahovat, dobře si uvědomuje, že musí makat na sto procent: „Ukázali, že makat umí. Uvidíte od nich maximální úsilí“ řekl trenér Lightning Jon Cooper.

Nedostatkem snahy Lightning v nedělním utkání skutečně netrpěli. Za prohrou stála spíš špatná rozhodnutí a problémy s obracením hry, především na modré čáře.

„Jsou dobře vyvážený tým a hrají opravdu tvrdě, ale víte jak to je, pokud mají dobrou strukturu, stačí ji rozbourat“ řekl Alex Killorn. „Jsme fakt dobří ve forcheckingu, a ve chvíli, kdy jejich obránci ztratí puk, můžeme rychle otáčet hru. Pokud se toho budeme držet, bude to v pohodě“ řekl útočník Lightning Alex Killorn.

Trpělivost bude v sérii s Islanders naprosto klíčová, protože tento tým trpělivě vyčkává a hraje na rychlé protiútoky.

„Někdy je to lákavé, zkusit něco navíc, vidíte nepřipraveného hráče, ale musíte být disciplinovaní, protože víte, že mají skvělé defensivní hráče. Častokrát stačí dostat puk do útočné třetiny a rozběhnout naše naučené přihrávky a akce. To občas otevře skulinku a vytvoří příležitost dát gól. Vrátíme se k tomu a budeme hrát v ještě vyšším nasazení“ uvedl obránce Ryan McDonagh.

Islanders: Víme, co na ně platí!

Z pohledu Islanders byl nedělní výkon dokonalý. Ostrované dokázali eliminovat téměř všechny útočné snahy Lightning.

„Zvládali jsme hrát s pukem, byli jsme disciplinovaní, zbytečně jsme neriskovali“ shrnul výkon Islanders hlavní trenér Barry Trotz. „U puků jsme byli včas… a v útočné zóně jsme dělali celkem dobrá rozhodnutí, ačkoliv jsme vstřelili pouze dva góly. Myslím, že zápas jsme zvládli velmi dobře.“

Úvodní gól Mathewa Barzala, kterého mimochodem stále vidíme jako hlavní X-faktor týmu NY Islanders, byl ukázkovým příkladem herní taktiky Ostrovanů. Josh Bailey byl v perfektní obranné pozici, aby zachytil přihrávku na vlastní modré čáře a pak přímým pasem vyslal do breaku Barzala. A jak už nyní pravděpodobně všichni víte, mladý útočník svou příležitost chladnokrevně proměnil.

„Mají spoustu šikovných útočníků, kteří si rádi hrají“ řekl obránce Ryan Pulock, který v závěrečné třetině vstřelil druhý gól Islanders (a celkem třetí gól v play-off). „Musím smeknout před našimi útočníky. Dobře se vraceli a hodně nám pomáhali“ ještě dodal.

Z tiskové konference bylo jasně patrné, že Islanders si dobře uvědomují, co na Lightning platí. Pulock ještě dodal: „Čekáme, že změní hru. Ve druhém zápase určitě budou tvrdší. Musíme se na to připravit. Byla to fajn vítězství, ale teď se soustředíme na druhý zápas.“

Zatímco Lightning jsou v tomto zápase v pozici, že musí, Islanders jsou v pozici, že mohou. Zápas se hraje na ledě Tampy Bay a to za přítomnosti diváků (bez omezení). Velmi pravděpodobný je extrémně malý počet vstřelených branek.

Náš tip na přesný výsledek: Výhra New York Islanders 2:1

Zdroj: Covers

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články