nikola-ogrodnikova

Nikola Ogrodníková | poznej blíž českou oštěpařku!

Nikola Ogrodníková (*18. srpna 1990) je česká atletka. Vystudovala sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Původně se věnovala sedmiboji, ze kterého má bronzovou medaili z Mistrovství světa juniorů (2007) a stříbrnou medaili z Mistrovství České republiky, po konzultaci s trenérem a ve snaze o dosažení lepších výsledků se ovšem rozhodla specializovat na hod oštěpem.

Toto rozhodnutí se později ukázalo jako prozíravé. K dnešnímu dni je Ogrodníková držitelkou 4 bronzových, 1 stříbrné a 2 zlatých medailí z hodu oštěpem na Mistrovství České republiky. V roce 2013 se jí navíc podařilo získat stříbrnou medaili na Halovém mistrovství světa na 60 metrů překážek.

Před pár dny Ogrodníková skončila druhá na Zlaté tretře v Ostravě. Ogrodníková hodila 62,12 metrů a definitivně se tak kvalifikovala na Olympijské hry v Tokiu, ovšem neskrývala velkou nespokojenost. Podle jejích slov má za sebou skvělý trénink a proto věří, že by se v tomto roce mohla přiblížit k 70metrové hranici. Podaří se jí to na nastávající Olympiádě?

nikola-ogrodnikova-ostep
Nikola Ogrodníková se chce letos posunout k hranici 70 metrů.

Nikola Ogrodníková – soukromý život

Nikola Ogrodníková  byla dlouhé roky spojována s Vítězslavem Veselým, mistrem světa v hodu oštěpem z roku 2013, který působil i jako její trenér. V roce 2019 ovšem tento vztah z nenadání skončil, načež si Nikola Ogrodníková léčila nervy v exotické Indonésii. Tam po konzultaci se svým novým trenérem Janem Železným do svého tréninkového plánu poprvé zařadila také freediving.

Tréninkový výlet do Indonésie byl ovšem zajímavý hlavně provokativními fotografiemi, které Ogrodníková následně uveřejnila na svém Instagramovém účtu. Na nich si nechává okusovat zadeček od svých instruktorů potápění.

Není známo, jak to má Nikola Ogrodníková se vztahy nyní, veřejně však žádného nového přítele nepředstavila.

Velkým vzorem Nikoly Ogrodníkové je oštěpařka Barbora Špotáková. S ní se Ogrodníková ztotožňuje také v otázce dětí. Ogrodníková se netají tím, že by děti jednou chtěla, zároveň si však uvědomuje, že není na co spěchat: „To přijde samo. Ono se to nedá takhle plánovat. Buď to přijde, nebo nepřijde. Zatím mám atletiku a myslím, že takhle je to správně“.

V březnu se Ogrodníková stala tetou. Své mateřské city tak může investovat alespoň do neteře Emičky, kterou podle svých příspěvků na Instagramu nadevše miluje.

Nikola Ogrodníková je poměrně aktivní na sociálních sítích, konkrétně na Instagramu, kde ji můžete sledovat i vy.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *