Nizozemsko vs Česko | novinky, statistiky a příručka pro sázení

nizozemsko-vs-česko-uvodni
Zdroj: Eurosport

Česko se po slušných výkonech ve skupině prokousalo do osmifinále, byť pouze skrze tabulku třetích týmů. Vzhledem k tomu mu nyní v cestě budou stát Nizozemci, kteří v základní skupině byli stoprocentní. Jak tento zápas dopadne?

Nizozemsko nizozemsko-mala-vlajecka

Luuk de Jong se zranil a na turnaji už nenastoupí, ačkoliv v základní jedenáctce pro toto utkání by nejspíš stejně chyběl.

Frank de Boer se svým týmem vyhrál všechny tři skupinové zápasy a pravděpodobně trefil nejlepší možnou startovní jedenáctku. Je těžké představit si, že by v ní udělal nějaké změny.

Mezi nejlepší hráče Nizozemska patří útočník Memphis Depay, záložník Georginio Wijnaldum a obránce Frenkie de Jong.

Startovní jedenáctka Nizozemska podle serveru UEFA (3-4-1-2): Stekelenburg, Ligt, Blind, Vrij, Dumfries, Jong, Roon, Aanholt, Wijnaldum, Weghorst, Depay

V karetním ohrožení: Marten de Roon

Česko česko-mala-vlajka

Trenérovi Jaroslavu Šilhavému pro tento zápas bude chybět Jan Bořil, který si musí odpykat karetní trest. Všichni ostatní hráči jsou k dispozici.

Ztráta Bořila je velmi bolestivá a trenér si za ní může sám, protože svého levého zadního obránce poslal do zápasu, do kterého ho posílat nemusel. Bořila na levé straně obrany může nahradit Aleš Matějů nebo Pavel Kadeřábek.

Zatím není známo, zdali se k Součkovi do středu zálohy postaví Tomáš Holeš nebo Alex Král. Ani jeden v předešlých zápasech nepřesvědčil, takže bude záležet spíše na stylu hry, který český trenér zvolí.

Soupiska českého výběru postrádá tzv. „hloubku“ a trenér Šilhavý je spíše konzervativní, takže žádné změny neočekáváme. Hodně se mluvilo o možném oživení sparťanským záložníkem Adamem Hložkem, ale ten přes všechnu svou snahu v turnaji příliš nepřesvědčil. Svěží vítr do plachet by mohlo přinést také vystřídání Vladimíra Daridy za ofensivně laděného Antonína Baráka, který byl ve středu obrany i ve skvěle zvládnutém přípravném zápasu proti Belgii (1:1), ale to by pro osmifinálový zápas nejspíš byl příliš velký risk.

Startovní jedenáctka Česka podle serveru UEFA (4-2-3-1): Vaclík, Čelůstka, Kalas, Matějů, Coufal, Holeš, Souček, Masopust, Darida, Jankto, Schick

V karetním ohrožení:

*Toto preview je průběžně aktualizované, jakmile vejdou ve známost nové informace, okamžitě je do textu zapracováváme.

Statistiky

Nizozemsko vyhrálo všechny tři zápasy ve skupině s celkovým skóre 8:2. Česko má za sebou 1 výhru, 1 remízu a 1 prohru s celkovým skóre 3:2.

Nizozemsko vstřelilo 8 gólů (a má 9,01 xGF) a obdrželo 2 góly a má (2,81 xGA). Nejlepším střelcem Nizozemska je Georginio Wijnaldum, který vstřelil 3 góly (a má 2,17 xG).

Česko vstřelilo 3 góly (a má 3,34 xGF) a obdrželo 2 góly (a má 4,49 xGA). Nejlepším střelcem Česka je Patrik Schick, který vstřelil 3 góly (a má 2,17 xG).

Z těchto statistik vyplývá, že Česko hraje lehce nad svými statistikami a k dosažení jeho výsledků mu pomohla i trocha toho štěstí.

Nizozemsko je poměrně gólové, ve 12 ze 14 zápasů v rámci EURO padlo over 2,5 gólu.

Nizozemsko v rámci zápasů EURO vyhrálo 8 z posledních 9 zápasů.

Nizozemsko ve 12 z posledních 13 zápasů EURO vstřelilo minimálně 2 góly.

V posledních 4 zápasech Česka na EURO padlo under 2,5 gólu.

Nizozemsko je se svými 8 góly nejproduktivnějším týmem na turnaji.

Česko je v počtu gólů (3) na turnaji až 15. nejproduktivnějším týmem, když se o své místo dělí s Walesem a Maďarskem.

Zápasová matematika

EURO se dostalo do play-off. To znamená, že Česko pro postup do dalšího kola musí vyhrát (což platí i pro Nizozemsko) a to buď v základní hrací době, nebo v nastavení.

Verdikt

Podle matematického modelu je na výhru Nizozemska 64% pravděpodobnost, na výhru Česka 14% pravděpodobnost a na remízu 22% pravděpodobnost.

Nizozemsko, i přes lehký pokles v soustředění v zápase s Ukrajinou, kdy v rychlém sledu dostalo 2 góly a málem zápas remizovalo, předvádí na turnaji velmi konsolidovaný výkon. Jedná se o skvěle poskládaný tým, který dokáže dávat góly ze všech pozic.

Česko je doposud závislé na jednom jediném střelci. Kromě Patrika Schika se do brány zatím nikdo netrefil. Tomáš Souček je kvůli svým defensivním povinnostem utopen hluboko v poli a kromě asi dvou šancí se před bránu nedostal. Jakub Jankto se potom nepotkal s formou. Celkově je útočná fáze pro Čechy obrovský problém, což předvedl například zápas s Anglií. V tomto zápase Češi měli jedinou střelu na bránu a přitom se nedá říci, že by nás Angličané nějak výrazněji přehrávali.

Jak už bylo řečeno, hlavní problém je, že trenér Šilhavý nemá moc variant, kterými by tým mohl oživit. Češi jsou proto jasnými outsidery. Pokud už si na ně chcete vsadit, doporučujeme vám nějakou bezpečnější alternativu jako je sázka na neprohru nebo sázka na výhru Čechů v pozitivním asijském handicapu.

Tip na přesný výsledek 2:1

Vsadit si můžete u Tipsportu.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články