Česko remizovalo s Chorvatskem díky proměněné penaltě Patrika Schicka

chorvatsko-vs-česko
Zdroj: iSport

Patrik Schick si ve 37. minutě zápasu naskočil na centr, nicméně obránce Chorvatů ho ramenem srazil k zemi. Patrik Schick musel být ošetřován, když viditelně krvácel z nosu, mezitím však hlavní rozhodčí po konzultaci s VAR písknul penaltu a Patrik Schick se k ní postavil.

Patrik Schick nic nedbal na starou fotbalovou poučku, že k exekuci penaltového kopu by se neměl stavět faulovaný hráč a dobře udělal. Míč krásně zaplachtil na levou stranu brány a Češi se dostali do vedení 1:0.

Zajímavé je, že před penaltou hráči ani na vteřinu nepochybovali o tom, kdo by penaltu měl zahrát. Všichni se snažili Schicka rychle dát do provozuschopného stavu, jako by si byli jistí, že český snajpr pokutový kop promění. A proměnil.

Bohužel zkraje druhého poločasu Chorvati rychle rozehráli přibližně na polovině hřiště a během pár sekund už byli v otevřené české obraně. Když se navíc Perišič opřel do míče, bránící Coufal podklouzl a tak míč našel svůj cíl.

Ke konci zápasu pak oba týmy pomalu ztrácely na aktivitě, pravděpodobně spokojeni s bodem. Stav 1:1 tak vydržel až do konce utkání.

Patrik Schick má na EURO 2020 aktuálně 3 vstřelené góly, což je nejvíce na turnaji. Češi zároveň stále sahají po postupu do play-off.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články