Přestupová bomba posledních let! Messi odchází z Barcelony

messi-odchod-barcelona-konec
Zdroj: Eurosport

Lionel Messi toto léto neprodlouží smlouvu s Barcelonou a po 21 letech a 31 vyhraných trofejí jako volný hráč odejde do jiného klubu. Zprávu oficiálně oznámil jeho bývalý zaměstnavatel.

Barcelona se potýká s finančními problémy a dlouho hledala způsob, jak svojí legendě nabídnout alespoň trošku odpovídající odměnu a přitom nepřekročit platový strop, který ji udávají pravidla nejvyšší španělské soutěže. Dokonce kvůli tomu oslovila svoje zbývající hráče a požádala je, aby slevili ze svých podmínek.

Chvíli to vypadalo, že Barcelona s Messim najde společnou řeč. Messi se dokonce nechal slyšet, že z Barcelony odejít nechce a dokonce souhlasil se snížením platu o 50%. Věc se měla za vyřízenou, opak byl ovšem pravdou.

Zajímavé je, že oznámení přišlo jenom pár hodin poté, co Messi na Ibize povečeřel se svými kamarády z PSG – Angelem Di Mariou, Neymarem a Marco Verrattim. Právě PSG je totiž pro Messiho, díky prakticky neomezeným prostředkům bohatého majitele Nassera Al-Khelaifiho, nejpravděpodobnější destinací.

Pokud Messi dorazí do PSG (o této možnosti jsme vás informovali už dříve), šance klubu z Parku princů na výhru francouzského titulu stejně jako na stále unikající výhru v Lize mistrů se okamžitě zvýší. Největší radost z jeho příchodu by přitom mohl mít Kylian Mbappé, který si v létě chtěl vynutit přestup do Realu Madrid, aby zvýšil své šance na to vyhrát nějakou mezinárodní trofej.

Přestup Messiho do PSG však stále není potvrzen. Teoreticky by se mohli najít další zájemci, protože Messi je volným hráčem a odpadají velké přestupové částky. Na druhou stranu, příliš klubů, které si po vlekoucí se koronavirové pandemii budou moci dovolit zaměstnat hráče světové extra-třídy neexistuje.

Deník Marca jako nejpravděpodobnější destinaci Messiho uvádí Manchester City, kde působí jeho bývalý trenér Pep Guardiola. Manchester City toto léto usilovalo o příchod Harryho Kanea a nyní dost možná děkuje za to, že ho Tottenham nechtěl uvolnit. Toto jsou ovšem pouze spekulace, až budoucí dny ukážou, kam Messi nakonec zamíří.

Koho byste za budoucího zaměstnavatele argentinské hvězdy tipovali vy?

Update: Společně s tím, jak se roznesla zpráva o Messiho odchodu, rozneslo se také spousta zajímavých videí a fotografií, které shrnují jeho kariéru. Vybíráme ty nejzajímavější:

Shrnutí Messiho působení v FC Barcelona.
Počet Messiho zápasů, gólů a asistencí v dresu FC Barcelona.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články