Prvenství a rekordy z Velké ceny Francie 2021

lando-norris
Zdroj: Kyro Sport

Takhle napínavý závod jsme od Velké ceny Francie nečekali. Jednalo se o podívanou, která nám brala dech až do poslední sekundy závodu. Pořadí na prvních místech se několikrát zamíchalo, aby závod nakonec vyhrál pilot z pole position, tedy Max Verstappen. V tomto článku vám přinášíme shrnutí těch nejdůležitějších informací, faktů a čísel.

Max Verstappen získal svůj první „hat trick“, když na Velké ceně Francie dokázal vyhrát kvalifikaci, hlavní závod i nejrychlejší kolo.

Max Verstappen do závodu startoval z prvního místa. O něj velice rychle přišel, ale nevzdal se. Svého největšího rivala Lewise Hamiltona předjel necelé dvě kola před koncem závodu.

Hamilton nedokázal vyhrát už třetí závod po sobě (2. místo). To se mu na posledy stalo v roce 2019.

Na třetím místě skončil Sergio Pérez, kterému se to povedlo na padesáté výročí svého krajana Pedra Rodrigueze, navíc na trati, kde tento pilot odjel svůj poslední závod.

Jezdci Red Bullu byli spolu na pódiu poprvé v roce 2021.

Valtteri Bottas poprvé v této sezóně skončil na jiném než třetím místě (či mimo závod), když dojel na čtvrté pozici.

Lando Norris na McLarenu skončil na pátém místě, což je jeho šesté umístění mezi TOP 5 závodníky v 7 závodech této sezóny. Taktéž se jednalo o nejlepší umístění McLarenu na této trati od roku 1990, když Ayrton Senna skončil na 3. místě.

Pierre Gasly dojel na sedmém místě a drží sérii 6 bodových umístění v řadě, což je druhá nejdelší bodová série po Norrisovi, který bodoval už ve 12 závodech v řadě.

Oba Aston Martiny v tomto závodě dojely na bodovaných pozicích, což se této stáji stalo vůbec poprvé (včetně dob Force India a Racing Point).

Nejlepším jezdcem Ferrari byl Carlos Sainz, který skončil na 11. místě. Jednalo se o první závod sezóny, kdy Ferrari nebodovalo.

George Russell dojel na 12. pozici a dosáhl tak nejlepšího výsledku Williamsu v sezóně 2021.

Závod dokončili všichni jezdci, což se stalo podesáté v historii F1 a pošesté v turbo-hybridní éře.

Zdroj: Formula1

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články