Rafael Benitez nejspíš převezme Everton, bouřícím se fanouškům navzdory

rafael-benitez
Zdroj: BBC

Jednání mezi Rafaelem Benitezem a Evertonem se dostaly do cílové rovinky a devítinásobný mistr doufá, že jedenašedesátiletého stratéga brzy představí jako svého hlavního trenéra.

Španělský rodák, který v minulosti trénoval hned několik velkoklubů včetně Liverpoolu, Interu Milán, Chelsea, Neapoli či Realu Madrid, v Evertonu zaujal natolik, že ho majitel klubu Farhad Moshiri a další činovníci chtějí přivést fanouškům navzdory.

Kromě toho, že Rafael Benitez dlouhé roky trénoval jejich úhlavního nepřítele (Liverpool mezi roky 2004-2010) a byl s ním velmi úspěšný, se fanouškům zprotivil hlavně tím, že v roce 2007 po bezbrankovém derby na Anfieldu označil Everton za „malý klub“. Benitez později uznal, že to byla chyba a tvrdil, že nemluvil o klubu, ale o obranném přístupu Davida Moyese a jeho týmu, škoda však byla již napáchána. Fanoušci tak proti Benitezovi ve velkém protestují, před sídlem klubu byly k vidění dokonce i protestní transparenty.

Benitez však moc dobře ví, jaké to je vstoupit na nepřátelské území. V roce 2012 totiž po šestiletém působení v Liverpoolu přestupoval do Chelsea, tedy do týmu jednoho z největších rivalů. Pokud si tedy někdo má poradit s rozběsněnými fanoušky, potom to bude Benitez. Ideálně by si příznivce “The Toffies” naklonil zlepšenými výkony. Everton v uplynulé sezóně skončil až na desátém místě a z toho nikdo nebyl nadšený.

Jednání mezi kontroverzním trenérem a Evertonem by podle zahraničních médií měla skončit na 99% úspěšně a Benitez by se tak měl stát teprve druhým trenérem v historii, který trénoval oba liverpoolské kluby.

Everton je bez trenéra od začátku června, kdy Ancelotti rezignoval, aby mohl vzít svůj dřívější klub Real Madrid.

Zdroj: BBC

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články