Rafael Benitez se stal novým trenérem Evertonu

rafael-benitez-everton
Zdroj: Everton

Jak jsme vás informovali už před pár dny, světoznámý španělský stratég Rafael Benitez se vrací do Merseyside, tentokrát ovšem převezme otěže Evertonu nikoliv svého bývalého klubu Liverpoolu.

61letý trenér vstoupil do řad „Toffies“ ve středu, kdy s klubem podepsal tříletou smlouvu. Rafael Benitez na pozici hlavního trenéra nahradí Carlose Ancelottiho, který na svou pozici v Evertonu nedávno rezignoval, aby se mohl vrátit do Realu Madrid, kde jako hlavní trenér působil mezi roky 2013-15.

„Jsem rád, že jsem se stal součástí Evertonu. Moc se mi líbily ambice, které mají představitelé klubu a jejich touha přinést tomuto historickému klubu úspěch“ uvedl Benitez.

Zpráva o tom, že Everton jedná s Benitezem rozpoutaly mezi fanoušky klubu nevoli. Benitez totiž několik let působil v táboře jeho největších rivalů, Liverpoolu. V roce 2005 Benitez s Reds dokonce vyhrál Ligu mistrů.

Kromě Liverpoolu Benitez trénoval také Chelsea, Real Madrid, Inter Milán, Valencii a naposledy čínský fotbalový klub Ta-lien I-fang.

„Vybrali jsme si Rafu, protože věříme, že našemu klubu a evertonským fanouškům přinese úspěch. Zjednodušeně řečeno, potřebujeme bojovat na špičce ligy a vyhrávat trofeje. Rafa je osvědčený vítěz s obrovskými zkušenostmi s mezinárodním koučováním, takže jsme sehnali toho nejlepšího člověka“.

Everton v uplynulé sezóně skončil na 10. místě Premier League, když po velmi slušném začátku dokázal vyhrát pouze tři z posledních dvanácti zápasů.

Zdroj: The Score

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články