Roman Abramovič chce Haalanda za každou cenu, na přestup uvolnil 175 milionů eur

erling-haaland
Zdroj: Bundesliga

Letní přestupová story okolo Erlinga Haalanda pokračuje. Situaci okolo talentovaného útočníka Borussie Dortmund dlouho sondovala britská Chelsea. Během té doby vyšlo najevo, že žlutočerný klub o jeho prodej nemá zájem dříve než příští rok, leda že by za něj zájemce do Německa poslal nabídku v hodnotě 150 milionů liber, tj. asi 175 milionů eur. Ani to by však pro Chelsea neměl být žádný problém.

Podle zpráv deníku Bild je majitel Chelsea Roman Abramovič připraven vyslyšet požadavky Dortmundu a poslat do Německa požadovanou částku, aby si tak přestup Haalanda vynutil. I přestože by příští rok cena za Haalanda byla nižší, Abramovič nechce čekat. A to hned ze dvou důvodů.

V první řadě je třeba zmínit jarní výhru Chelsea v Lize mistrů, díky níž do klubu přitekly nemalé peníze. V druhé řadě je potom snaha o rozvití potenciálu trenérského velmistra Thomase Tuchela. Ten do Chelsea přišel v polovině uplynulé sezóny, a jak už bylo řečeno, vyhrál s ní Ligu mistrů, došel do finále FA Cupu a zakončil na čtvrtém místě anglické Premier League. Roman Abramovič se tak dost možná drží starého přísloví „kuj železo, dokud je žhavé“. Kdo ví, třeba příští rok oslaví treble?

Ačkoliv pokladnička byla po výhře Ligy mistrů více než štědře naplněna, Blues by kvůli příchodu Haalanda stejně museli prodat několik hráčů. Nejblíže přestupu je nyní Olivier Giroud, který i přes snahu Chelsea prodloužit s ním smlouvu chce prchnout do AC Milán.

Pokud by Dortmund nakonec Haalanda pustil, Blues by se prý chtěli zbavit ještě Hakima Ziyecha, Calluma Hudson-Odoie a Tammyho Abrahama. Těmto hráčům Tuchel nedal moc prostoru a jsou považováni za nadbytečné.

Erland Haaland v minulé sezóně odehrál 41 zápasů a nastřílel 41 gólů a ve svých 20 letech se stal nejúspěšnějším střelcem Ligy mistrů. Proto se nelze divit, že Chelsea je ve snahách o jeho příchod tak neúnavná.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články