Romelu Lukaku se stane nejdražším hráčem v historii fotbalu, předběhne dokonce i Neymara

romelu-lukaku-nejdrazsi-hrac-v-historii-fotbalu
Romelu Lukaku se stane nejdražším hráčem v historii fotbalu. Se všemi poplatky jeho přestup vyjde na astronomických 8,6 miliardy korun.

Přestup Romelu Lukakua do Chelsea se nezadržitelně blíží. Každým okamžikem by mohlo dojít k oficiálnímu oznámení. Už nyní je ovšem jasné, že jeho přestup se stane nejdražším přestupem v historii fotbalu.

Za belgického fotbalového útočníka anglická Chelsea vynaloží celkem 344 milionu eur, což je v přepočtu asi 8,6 miliardy korun. Z Lukakua se tak rázem stává nejdražší hráč v historii fotbalu.

Doposud se na prvním místě nejdražších fotbalových přestupů držel Neymar, za nějž PSG při přestupu z Barcelony zaplatila o přibližně 25 milionů eur méně.

Jenom pro zajímavost, Romelu Lukaku do anglické Premier League, konkrétně do Chelsea přicházel z Anderlechtu za 20 milionů eur. Následně přestoupil do Evertonu za 33 milionů eur. Poté ho koupil Manchester United za 89 milionů eur, načež odešel do Interu Milán za 86 milionů eur. Odtud se pak vrací zpět do Chelsea jako nejdražší hráč v historii.

Oficiální cenovka Lukakua činí 115 milionů eur, ovšem to je pouze základní poplatek, který za belgického reprezentanta půjde přímo do Interu Milán. K této částce je třeba připočítat další bonusy, s nimiž se tato částka přibližně dvakrát navýší.

Chelsea v létě chtěla podepsat Erlinga Haalanda, mladého norského snajpera, Dortmund ho ovšem i přes velice štědrou nabídku 175 milionů eur nepustil. Vzhledem k tomu Chelsea hledala další přijatelnou alternativu, z níž Lukaku byl pro Thomase Tuchela nejschůdnější.

Chelsea se i přes macatý poplatek dušuje, že na Erlinga Haalanda si stále myslí. Pokud by příští rok skutečně dokázala ukořistit i jeho, rázem by se zařadila mezi týmy s nejsmrtelnějšími útoky na světě.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články