Rusko vs Dánsko | týmové novinky, statistiky a příručka pro sázení

dansko-vs-rusko
Zdroj: UEFA

Zápas mezi Ruskem a Dánskem se odehraje na Parken Stadium v Kodani, takže ačkoliv v zápase jsou jako první psáni Rusové, výhodu domácího prostředí budou mít Dáni. Pozor na to.

Rusko rusko-mala-vlajka

Nejlepším hráčem Ruska je ofensivní záložník Aleksey Miranchuk, útočník Artem Dzyuba a defensivní záložník Daler Kuzyaev.

Trenér Cherchesov se musí obejít bez zraněného Y. Zhirkova, zbytek hráčů je připraveno plnit jeho úkoly.

Pravděpodobná základní jedenáctka Ruska podle UEFA (formace 4-3-3): Safonov; Barinov, Diveev, Dzhikiya; Mário Fernandes, Zobnin, Ozdoev, Karavaev; Miranchuk, Golovin; Dzyuba

V karetním ohrožení jsou: Barinov, Dzhikiya, Ozdoev

Rusko má na kontě tři body. V prvním zápase proti Belgii nepředvedlo vůbec nic a prohrálo 3:0. V druhém zápase proti slaboučkému Finsku bylo možná o něco lepší, určitě však svého soupeře viditelně nepřehrávali a hubená výhra 1:0 byla i dílem štěstí. Rusko si z předchozího účinkování na turnaji nemůže vzít vůbec nic, pokles kvality a formy od Mistrovství světa v Rusku je do očí bijící.

Dánsko dansko-mala-vlajka

Kromě Christiana Eriksena budou trenérovi Hjulmandovi k dispozici všichni hráči.

Nejlepším hráčem Dánska je střední záložník Pierre-Emile Hojbjerg a útočník Yussuf Poulsen. Spolehnutí je také na obránce Simona Kjaera.

Pravděpodobná základní jedenáctka Dánska podle UEFA (formace 4-3-3): Schmeichel; Mæhle, Kjær, Christensen, Wass; Damsgaard, Højbjerg, Delaney; Poulsen, Cornelius, Braithwaite

V karetním ohrožení jsou: Damsgaard, Jensen, Wass

Dánsko prohrálo oba dva zápasy. První proti Finsku měli dobře rozehraný, ale narušil ho kolaps Christiana Eriksena a Dáni se pak už moc nesoustředili a od Finska dostali smolný gól. V druhém zápasu proti Belgii se Dáni ohromně zvedli a dokonce šli do vedení, jejich naděje však zhatil velice dobře hrající Kevin de Bruyne. I navzdory prohře 2:1 si však dánská reprezentace z posledního zápasu může vzít spoustu pozitiv.

Statistiky

Rusko na šampionátu EURO vstřelilo 1 gól (a má 1,42 xGF) a obdrželo 3 góly a má 2,45 xGA). Nejlepším střelcem Ruska je Aleksey Miranchuk s jedním vstřeleným gólem.

Dánsko na šampionátu EURO vstřelilo 1 gól (ale má 4,08 xGF) a obdrželo 3 góly (ale má 1,23 xGA). Nejlepším střelcem Dánska je Yussuf Poulsen s jedním vstřeleným gólem.

Z těchto statistik vyplývá, že Dánsko sice žádný zápas nevyhrálo, ale vyhrát mělo, alespoň podle statistiky očekávaných gólů. Pokud si Dánsko bude udržovat tento svůj standard, jeho výhra je na spadnutí.

Postupová matematika

Turnajová matematika je snadná. Pokud Rusko vyhraje, postoupí ze skupiny, nehledě na výsledky druhého zápasu. Dánsko už postup nemá ve svých rukách. Pokud by vyhrálo, muselo by zároveň doufat ve výhru Belgie nad Finskem. Další možností je postup skrze tabulku třetích týmů, ale to už je opravdu spíš o náhodě (Dánové i Rusové mají silně negativní skóre, což je velmi špatná výchozí pozice).

Verdikt

Pro Dánsko bude tento zápas velmi emotivní. Před svými fanoušky budou hrát pro svého kamaráda o postup ze skupiny. A protože od kolapsu Christiana Eriksena už uplynulo několik dní, měli by být schopni se maximálně soustředit.

Dánsko v předešlém zápase i přes prohru předvedlo velice slušný výkon, naopak Rusko ani v jednom ze zápasů nepřesvědčilo.

Vzhledem k celkovým statistikám a aktuální formě má mnohem větší šanci na výhru Dánsko. Protože oba týmy v poslední době nejsou příliš produktivní, dále je velmi pravděpodobný spíše under 2,5 gólu.

Tip na přesný výsledek 0:2

Vsadit můžete u Tipsportu za kurz 1,73.
Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články