Slovensko vs. Chorvatsko | preview a tipy na sázení

slovensko-vs-chorvatsko
Chorvatsko by na půdě Slovenska mělo vyhrát, ale bude to mít velice těžké. / Zdroj: The Sun

Slovensko v kvalifikační skupině H ještě ani jednou neprohrálo a je tak jedním z hlavních adeptů na postup na Mistrovství světa ve fotbalu 2022 v Kataru. V dalším zápase se přitom Slovensko utká s Chorvatskem, které je na průběžném prvním místě této tabulky. Dokáží si Slováci zajistit bodový přísun?

Slovensko slovensko-mala-vlajka

Slovensko v kvalifikaci ještě neprohrálo, v jednom zápase bralo tři body, ve zbylých třech zápasech remizovalo. Slovensko má na kontě celkem 6 bodů a je v těsném závěsu za Ruskem a Chorvatskem.

Na EURO Slovensko zanechalo špatný dojem, když prohrálo 2 ze 3 zápasů ve skupině, z toho jeden proti Španělsku vysoko 5:0.

Do nové kvalifikační etapy Slovensko vstoupilo venkovní remízou se Slovinskem a celkově se dá mluvit a jistém výkonnostním vzestupu.

Pod jediný slovenský gól se v zápase proti Slovinsko podepsal Robert Boženík, který v létě odešel z Feyenoordu do Fortuny Dusseldorf. Boženík v reprezentačním dresu vstřelil již pět gólů, ačkoliv na ten poslední čekal dlouhé dva roky.

Slovenský trenér Štefan Tarkovič se pravděpodobně bude držet původní základní sestavy, změn se jistě bude chtít vyhnout hlavně v obranné části.

Pokud by mělo dojít k nějakým změnám, potom na místě Vladimíra Weisse. O své místo v sestavě si říká také Robert Mak a Ondřej Duda.

Předpokládaná základní sestava Slovenska: Rodák; Pekarík, Šatka, Škriniar, Holúbek; Hamšík, Lobotka, Kucka; Schranz, Boženík, Mak

Chorvatsko chorvatsko-mala-vlajka

Chorvatsko v kvalifikaci zaznamenalo dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. Díky lepšímu skóre je na prvním místě tabulky, hned nad Rusy. Případnou výhrou by si Chorvati pojistili první místo tabulky, pokud však prohrají, mohou se propadnout až do středu tabulky.

Chorvatsko se sice dostalo do finále posledního Mistrovství světa v Rusku, v poslední době se mu ovšem zrovna moc nevede, za což může také generační obměna. Na EURO 2020 se proslýchalo, že v týmu panuje jistý nesoulad mezi staršími hráči a mladší generací.

Na EURO 2020 Chorvatsko skončilo v osmifinále, kde nestačilo na Španělsko. Jednalo se naprosto šílený zápas, ve kterém Chorvatsko těsně před koncem základní hrací doby stihlo z nepříznivého stavu 3:1 dotáhnout na remízu 3:3, aby pak po dvou gólech kapitulovalo v prodloužení.

Chorvatský středový obránce Duje Čaleta-Car šel v zápase proti Rusku předčasně ze hry a není zřejmé, zdali bude připravený zasáhnout do tohoto zápasu.

Pakliže by obránce Marseille nebyl připravený, zaskočit by mohl Mile Skorič.

Marko Livaja by v útoku mohl nahradit Andreje Kramariče nebo Ivana Perišiče.

Předpokládaná základní sestava Chorvatska: Livakovič; Juranovič, Lovren, Skorič, Sosa; Pasalič, Brozovič, Kovacič; Vlasič; Kramarič, Perisič

Statistiky

Chorvatsko neprohrálo 3 zápasy Mistrovství světa v řadě.

Chorvatsko prohrálo 9 z posledních 18 reprezentačních zápasů.

Slovensko neprohrálo poslední 4 kvalifikační zápasy Mistrovství světa v řadě.

Předpověď

Matematicko-statistický model předpovídá, že na výhru Slovenska je 20% pravděpodobnost, na výhru Chorvatska 50% pravděpodobnost a na remízu 30% pravděpodobnost. Méně než 2,5 gólu je přitom o něco pravděpodobnější, než více než 2,5 gólu (60% ku 40%).

Chorvatsko v poslední době má špatnou formu a nedosahuje ani zdaleka takových výsledků, jakých bylo schopno na MS ve fotbale 2018. Přesto by jim v tomto zápase mohla pomoct zkušenost z velkých zápasů i individuální kvalita. Vzhledem k tomu se přikláníme spíše k výhře Chorvatů, ačkoliv to na půdě Slovenska budou mít těžké.

Tip na výsledek: 1:2

Vsadit můžete u Tipsportu za kurz 1,97.

Zdroj: Sportsmole

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články