Slovensko vs Španělsko | týmové novinky, statistiky a příručka pro sázení

slovensko-vs-španělsko
Zdroj: Vbet

Slovensko má po překvapivé výhře nad Polskem svůj budoucí osud na EURO stále ve svých rukách. Po úvodních dvou zápasech se nachází na druhém místě tabulky, s jednobodovým náskokem na svého aktuálního soupeře. Ovšem i Španělsko živí naději na postup, k němu ovšem vede pouze jediná cesta – výhra. Který z týmů ustojí tíhu dne D a hodiny H? O tom se pobavíme v tomto preview.

Slovensko slovensko-mala-vlajka

Obránce Denis Vavro byl pozitivně testován na Covid-19 a zůstává v izolaci.

Slovensko se musí obejít také bez zraněného Ivana Schranze.

Hlavní trenér Tarkovič po zápase se Švédskem nemusí řešit žádné velké problémy, několik možných změn se však nabízí. Hlavní otazník visí nad Patrikem Hrošovským, na jehož místo v sestavě se tlačí Jakub Hromada.

Mezi nejlepší hráče Slovenska patří záložník Juraj Kucka a obránce Milan Škriniar.

Pravděpodobná startovní jedenáctka Slovenska podle UEFA (4-2-3-1): Dúbravka; Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan; Kucka, Hrošovský; Haraslín, Hamšík, Mak; Duda

V karetním ohrožení jsou: Dúbravka, Duda, Hubočan, Weiss

Španělsko španělsko-malá-vlajka

Sergio Busquets se uzdravil z Covid-19 a je připravený naskočit. Luis Enrique teď ovšem musí dobře zvážit, zdali svého kapitána v klíčovém zápase dát do hry, neboť nemá zápasové tempo.

Pakliže se Busquets dostane do hry, mělo by to být na úkor Rodriho.

Gerard Moreno nedal penaltu proti Polsku (i navzdory faktu, že se jedná o poměrně spolehlivého exekutora pokutových kopů) a potvrdil tak, že nemá dobrou formu. Vzhledem k tomu by do tohoto zápasu mohl jít z lavičky.

Pravděpodobná startovní jedenáctka Španělska podle UEFA (4-3-3): Unai Simón; Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Gayà; Llorente, Busquets, Thiago; Gerard Moreno, Morata, Traoré

V karetním ohrožení jsou: Pau Torres, Rodri

Statistiky

Slovensko vstřelilo 2 góly (a má 1,17 xGF) a obdrželo 2 góly (a má 3,76 xGA). Nejlepším střelcem Slovenska je Milan Škriniar s jednou vstřelenou brankou (a 0,10 xG).

Španělsko vstřelilo 1 gól (a má 6,07 xGF) a obdrželo 1 gól (a má 2,48 xGA). Nejlepším střelcem Španelska je Alvaro Morata s jedním vstřeleným gólem (a 2,14 xG).

Z toho vyplývá, že zatímco Slovensko hraje lehce nad očekáváním, Španělsko hraje hodně pod očekáváním (a má smůlu).

Španělsko na EURO neprohrálo 12 zápasů v řadě.

Postupová matematika

Slovensko vyhrálo nad Polskem a se třemi body je na druhém místě tabulky. Španělsko má za sebou dvě remízy, se dvěma body je na třetím místě tabulky Skupiny E. Slovensku k postupu stačí remizovat. Španělsko k postupu nutně potřebuje vyhrát.

Verdikt

Slovensko se nepotřebuje nikam hnát. K postupu mu stačí urvat jediný bod. To Španělsko se od první minuty musí mít na pozoru, protože pro něj nic jako remíza neexistuje.

Španělsko zatím hraje hodně pod svoje poměry a statistiky očekávaných gólů. Luis Enrique má k dispozici výrazně kvalitnější hráče, a přestože se jim zatím nevede, je velmi těžké sázet proti nim. Smůla Španělsko nemůže obestírat neustále a kdy jindy šlápnout na plyn než v zápase, kde jde o všechno?

Matematický model ukazuje, že na výhru Slovenska je pravděpodobnost 4%, na výhru Španělska potom 86% a na remízu 10%.

I navzdory faktu, že Slovensku budeme ze všech sil fandit, si nedovedeme představit, že by vyhráli. Pokud chcete vsadit na Slovensko, potom vám doporučujeme vsadit dvojtip, tedy na jeho neprohru. Kurz na výhru Španělska je velmi nízký, proto lze zkusit sázku na to, že vyhraje Španělsko a nedostane gól. Vzhledem k nízké produktivitě Španělska, které by podle matematického modelu mělo mít v zápase navrch, se pak nabízí také sázka na under 2,5 gólu.

Tip na přesný výsledek 0:1

Vsadit si můžete třeba u Tipsportu.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články