Smutné loučení Rogera Federera? Ve čtvrtfinále Wimbledonu prohrál ve třech setech a připustil, že tu mohl hrát naposled

federer-prohra-wimbledon-2021
Zdroj: SI

Federerova snaha o zisk devátého titulu na třetím Grand Slamu roku skončila neúspěchem. Ve čtvrtfinále ho totiž ve třech setech porazil Hubert Hurkacz.

Švýcarská tenisová hvězda prohrála se čtrnáctým nasazeným Polákem, který se do grandslamového semifinále probojoval poprvé v životě, poměrem 6:3, 7:6 (7:4) a 6:0. Je to vůbec poprvé, co Federer v All England Clubu nezískal ani set.

Hurkacz bude hrát o nedělní finále se sedmým nasazeným hráčem Matteem Berrettinim. Zápas se odehraje v pátek 9. července od 14:00 hodin. Zbylými dvěma semifinalisty jsou Novak Djokovič a Denis Shapovalov.

Federerovi bylo v den zápasu 39 let a 337 dní. Pokud by vyhrál, stal by se nejstarším mužem, který ve Wimbledonu došel do semifinále. Tento rekord se mu však zapsat nepovedlo, ačkoliv na Wimbledonu drží mnoho dalších rekordů.

V pozápasovém rozhovoru Federer připustil, že se vzhledem k jeho pokročilému věku klidně může stát, že do příštího turnaje už nenastoupí. Federer si v předešlém roce zranil koleno a podstoupil kvůli tomu operaci, velkolepý návrat na kurty se mu ovšem zatím nepovedl. A je otázkou, zdali se mu kdy povede: „Samozřejmě bych si tu znovu rád zahrál, ale v mém věku nikdy nevíte, co vás čeká. Proberu to se svým týmem a uvidím, co musím udělat, abych se dostal do lepší formy a byl konkurenceschopnější“ uvedl Roger Federer.

Na přímou otázku, zdali to bylo naposledy, co hrál na Centre Courtu odpověděl: „Nevím, opravdu nevím. Musím to promyslet. Mým cílem v uplynulém roce bylo opět si zahrát Wimbledon. Povedlo se mi to letos a jsem z toho opravdu šťastný. Jsem opravdu rád, že jsem se dostal tak daleko, i když jsem zklamaný, že jsem prohrál“.

Zdroj: BBC

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články