Šok! Do profesionálního mužského hokeje míří první draftovaná žena!

taya-currie-prvni-draftovana-hokejistka-na-svete
Taya Currie se stala první draftovanou hokejistkou OHL. / Zdroj: CTV News

V sobotu se přepisovala hokejová historie. Klub Sarnia Sting v draftu Ontario Hockey League (OHL) vybral šestnáctiletou brankářku Tayu Currie, která se tak stala první draftovanou ženou profesionálního mužského hokeje.

Taya Currie nedávno skončila v týmu Elgin-Middlesex Chiefs působící v AAA Minor Hockey League. V minulé sezóně kvůli pandemii covid-19 nehrála.

Ředitel skautingu OHL Darrell Woodley uvedl, že Currie má specifický brankářský styl: „Taya Currie je hodně atletická. Nepatří mezi největší brankáře na světě, ale vynahrazuje to svou mrštností. Chytá skvěle. Spodní část brány zavře díky motýlímu stylu.“

Currie by se měla stát třetí ženou v kanadské hokejové lize. Brankářka Shannon Szabados hrála za Tri-City Americans ve WHL v sezóně 2003/04 a Manon Rheaume odchytala jednu hru Trois-Riveres Draveurs v QMJHL v sezóně 1991/91, obě však byly podepsané, nikoliv draftované.

shannon-szabadoz
Shannon Szabados je první ženou na světě, která odchytala zápas NHL. / Zdroj: Bleacher Report

Mimochodem Manon Rheaume se stala první a zatím také jedinou ženou, která si zahrála zápas NHL. Stalo se tak v roce 1992, kdy odchytala jednu třetinu v dresu Tampa Bay Lightning v exhibičním zápase proti St. Louis Blues. Přepíše Taya Currie hokejovou historii ještě jednou a stane se druhou ženou v NHL?

Zdroj

Cbssports: Taya Currie, 16, becomes first woman drafted in OHL history

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články