Španělsko vs Argentina | novinky, zajímavosti a příručka pro sázení

spanelsko-loh2020
V tomto zápase by podle statistik nemělo padnout moc gólů. / Zdroj: AS English

Španělsko (U23) si výhrou nad Argentinou může zajistit postup z prvního místa skupiny C, Argentina by si výhrou zajistila postup. Oba týmy patřily před turnajem k velkým favoritům, oba týmy však zatím nenaplňují vysoká očekávání. Kterému z nich se v klíčovém duelu povede líp?

Zápas začíná ve středu 28. července od 13:00 hodin.

Španělsko španělsko-malá-vlajka

Tým Luise de la Fuente do turnaje vstoupil remízou proti Egyptu. Španělé v zápase sice měli mnohem vyšší držení míče, svoji herní převahu však nedokázali přetavit v gól. V druhém zápase se Španělsko postavilo Austrálii. I v tomto zápase měli Španělé drtivou herní převahu, tu ovšem ve výhru překlápěli jen velice těžko. Španělé svůj první a poslední gól zapsali až po 81 minutách hry, po střele Oyarzabala.

Díky schopnosti podržet míč dokáží Španělé držet útočné choutky soupeřů na úplném minimu. Jedná se o poslední tým, který na Olympijských hrách ještě neinkasoval.

Španělsko je pro tento zápas kompletní, netrápí ho žádné zranění ani karetní tresty.

V týmu najdeme spoustu hráčů, kteří Španělsko reprezentovali už na EURO. Jmenovitě se jedná o Dani Olma, Oyarzabala, Pedriho, Pau Torrese a Erica Garciu.

Pedri na OH nastoupil do obou zápasů, jeho pomocníci v záloze se ovšem změnili – proti Egyptu s ním v záloze hrál Mikel Merino a Dani Ceballos, proti Austrálii potom Carlos Soler a Martin Zubimendi.

Očekávaná základní sestava Španělska: Simon; Cucurella, Torres, Garcia, Gil; Zubimendi, Soler, Pedri; Olmo, Oyarzabal, Puado

Argentina argentina-vlajecka

Argentina se v úvodním zápase postarala o šok, když prohrála s Austrálií. Druhý zápas proti Egyptu sice výsledkově zvládla (výhra 1:0), nedá se však říci, že by měla nějakou výraznou herní převahu.

Pokud chce Argentina pomýšlet na postup a nechce se spoléhat na výsledek ostatních týmů, musí tento zápas jednoznačně vyhrát.

Ortega si odseděl trest za červenou kartu v první půli úvodního zápasu s Austrálií. Do základní sestavy má ovšem blíž Claudio Bravo, který ho na pozici levého obránce skvěle zastoupil.

Trenér Batista šel do zápasu s Egyptem v lehce útočnější sestavě, a protože Argentina nakonec byla úspěšná, dá se čekat, že základní jedenáctku nechá pohromadě i v tomto zápase.

Očekávaná základní sestava Argentiny: Ledesma; Bravo, Medina, Perez, De La Fuente; Vera, Payero; Barco, Allister, De la Vega; Gaich

Verdikt

Matematicko-statistický model uvádí, že na výhru Španělska je 45% šance, na výhru Argentiny 25% šance a na remízu 30% šance.

Vzhledem k hernímu stylu se dá očekávat, že Španělsko bude dominovat v držení míče, což by mělo omezit gólové šance Argentiny na minimum. Protože však Španělé i přes obrovskou herní převahu v obou dosavadních zápasech vstřelili jediný gól, nedají se od nich očekávat žádné velké gólové hody.

Velmi pravděpodobně bychom se tak měli dočkat menšího počtu gólu (tedy méně než 2,5 gólu), což znamená také poměrně velkou šanci na remízu.

Tip na výsledek: 1:1

Vsadit můžete u Tipsportu.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články