Švédsko vs Ukrajina | novinky, zajímavosti a tipy na sázení

švédsko-vs-ukrajina-euro2020
Zdroj: Sportsmole

Švédsko výhrou posledního zápasu ve skupině Ukrajině pomohlo do osmifinále, nyní jí však pomáhat určitě nebude. Švédsko hraje v dokonalé formě, zatímco Ukrajina se i přes poměrně optimistické predikce před turnajem dost trápí. Vzhledem k tomu je favorit poměrně jasný, dostojí však Švédsko všeobecného očekávání?

Švédsko švédsko-mala-vlajka

Na tento zápas budou připraveni všichni švédští hráči. Jediný otazník visel nad Mattiasem Svanbergem, který neměl zápasovou fyzičku, i on ovšem bude do zápasu připraven.  

Trenér Andersson musí vyřešit jedinou otázku a to, koho postavit vedle Alexandera Isaka do útoku. Zatím se vedle něj nikdo neosvědčil. K dispozici jsou celkem tři varianty – Dejan Kulusevski, Emil Forsberg nebo Marcus Berg.

Nejlepší hráči Švédska jsou Emil Forsberg a Alexander Isak.

Předpokládaná základní jedenáctka Švédska podle serveru UEFA (4-4-2): Olsen, Augustinsson, Danielson, Lindelöf, Lustig, Forsberg, Olsson, Ekdal, Larsson, Berg, Isak

V karetním ohrožení: Danielson, Lustig, Olsson

Ukrajina ukrajina-mala-vlajka

Ukrajina se v závěrečném zápase skupiny vrátila zpět na zem, když prohrála s Rakouskem a musí si konečně dobře rozmyslet, co chce vlastně hrát a pak se toho držet.

Denys Popov a Oleksandr Zubkov se léčí z drobných zranění a stále není jasné, zdali na tento zápas budou dostatečně fit.

Taras Stepanenko ztratil své místo v základní jedenáctce, ale protože jeho náhradník Serhiy Sydorchuk také nehrál dobře, může doufat, že se do základu vrátí.

Nejlepšími hráči Ukrajiny jsou Yarmolenko a Yaremchuk. Oba jsou góloví, takže pokud hledáte možnost vsadit si na střelce, tady se nachází příležitost.

Trenér Ruslan Malinovskiy uvedl, že stále váhá mezi rozestavením 4-1-4-1 a 4-3-3.

Předpokládaná základní jedenáctka Ukrajiny podle serveru UEFA (4-3-3): Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Malinovskyi, Sydorchuk, Zinchenko; Yarmolenko, Yaremchuk, Tsygankov

V karetním ohrožení: Shaparenko, Sydorchuk

Statistiky

Švédsko vstřelilo 4 góly (a má 4,43 xGF) a obdrželo 2 góly (a má 5,82 xGA). Nejlepším střelcem Švédska je Emil Forsberg se 3 vstřelenými góly (a 1,44 xG).

Ukrajina vstřelila 4 góly (a má 4,73 xGF) a obdržela 5 gólů (a má 5,52 xGA). Nejlepšími střelci Ukrajiny jsou Andriy Yarmolenko (1,51 xG) a Roman Yaremchuk (0,92 xG), kteří oba vstřelili 2 góly.

Z těchto statistik vyplývá, že Švédsko hraje vysoko nad svými skutečnými výkony. Jinými slovy řečeno má lepší výsledky, než by ve skutečnosti mělo mít. Ukrajina je plus minus na to, co skutečně hraje.

Švédsko neprohrálo 9 zápasů v rámci šampionátu EURO v řadě.

2 z posledních 3 zápasů Švédska skončilo pod hranicí 2,5 gólu a dokonce i pod hranicí 1,5 gólu.

2 z posledních 3 zápasů Ukrajiny skončily s více než 2,5 góly.

Verdikt

Matematicko-statistický model předpovídá, že na výhru Švédska je pravděpodobnost 39%, na výhru Ukrajiny pravděpodobnost 34% a na remízu pravděpodobnost 27%.

Tyto týmy se v novodobé historii ještě nesetkaly.

Zápas se hraje na Hampden Parku v Glasgow, tedy na neutrální půdě.

Švédsko vyhrálo napínavou pětibrankovou bitvu s Polskem a postoupili z prvního místa skupiny.

Ukrajina byla pro spoustu odborníků větším favoritem na výhru skupiny než Nizozemsko. Ukrajina se však trápí a do osmifinále se dostala velkou náhodou.

Ukrajina je v této fázi turnaje dost nečitelná. Má schopnosti na to, aby Švédy přehrála, ale to by jí nesměla chybět forma. Sázkou na Švédsko alespoň víte, do čeho jdete.

Tip na výsledek: 1:0

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 2,45.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články