TOP 9 nejrychlejších fotbalistů na EURO 2020 | dokážeš vyjmenovat alespoň tři?

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe / Zdroj: Fotbalportal

Jeden z největších fotbalových svátků je v plném proudu. Po trávnících na celkem 11 stadionech se prohánějí ti nejlepší fotbalisté z 24 účastnických zemí Evropy (respektive většina z nich). Někteří vynikají svými obrannými schopnostmi, jiní jsou skvělí díky kreativnímu zakládání útoků nebo schopnosti čtení hry. A další jsou potom velice rychlí… pokud vás zajímá, kteří hráči za balonem dokáží utíkat vůbec nejrychleji, vaše oči zabloudily na ty správné řádky. V tomto článku si představíme nejrychlejší fotbalisty na EURO 2020.

Ante Rebič (Chorvatsko) – 35,1 km/h

Ante Rebič
Zdroj: iDnes

Ante Rebič byl třetím nejrychlejším hráčem na Mistrovství světa v roce 2018. Svou aktuální nejvyšší rychlost zapsal během svého působení v Eintrachtu Frankfurt.

Leroy Sané (Německo) – 35,23 km/h

Leroy Sané
Zdroj: Bundesliga

Leroy Sané je nejrychlejším hráčem německého výběru na EURO 2020 a zároveň se jedná o druhého nejrychlejšího hráče z Bayernu Mnichov na tomto šampionátu.

Kingsley Coman (Francie) – 35,68 km/h

Kingsley Coman
Zdroj: Bayern Strikes

Kingsley Coman je nejrychlejším hráčem na EURO 2020, který aktuálně patří Bayernu Mnichov. V jeho národním týmu však je ještě někdo rychlejší…

Kylian Mbappé (Francie) – 36 km/h

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe / Zdroj: Fotbalportal

Kylian Mbappé je nejrychlejším útočníkem na světě. Ještě mnohem nebezpečnější je ovšem díky skvělému vedení míče a perfektnímu zakončení. Nejvyšší rychlost Kyliana Mbappého byla změřena v roce 2020. Kylian Mbappé figuruje také na seznamu nejdražších hráčů na EURO 2020.

Marcus Rashford (Anglie) – 36,2 km/h

Marcus Rashford
Zdroj: CNN

Marcusi Rashfordovi, hráči Manchesteru United byla jeho nejvyšší rychlost změřena v celkem nedávném ligovém zápase proti Crystal Palace. Manchester United má v tomto žebříčku ovšem ještě jedno zastoupení…

Daniel James (Wales) – 36,8 km/h

Daniel James
Zdroj: Wales online

Ačkoliv velšský křídelník za Manchester United tolik nenastupuje, jedná se o jeho nejrychlejšího hráče a zároveň čtvrtého nejrychlejšího hráče EURO 2020.

Phil Folden (Anglie) – 37,1 km/h

Phil Folden
Zdroj: Eurosport

Na hřišti možná nepůsobí nejrychleji, ale má obrovské zrychlení a patří díky němu mezi nejrychlejší hráče na světě.

Çağlar Söyüncü (Turecko) – 37,55 km/h

Çağlar Söyüncü
Çağlar Söyüncü / Zdroj: Sky Sports

Nejpřekvapivější jméno na seznamu, protože Çağlar Söyüncü se rychlostí nijak neproslavil. Výše naměřená rychlost je však oficiální.

Kyle Walker (Anglie) – 37,8 km/h

Kyle Walker
Zdroj: Tampa Bay

Nejrychlejším hráčem na EURO 2020 je pravý obránce Manchesteru City Kyle Walker. Kyle Walker je špičkový obránce, který si (nejen) díky své rychlosti obvykle dokáže pohlídat i ty nejrychlejší útočníky na světě.

Nejrychlejší hráči na EURO 2020 – závěr

V předešlém článku jsme vám představili celkem 9 fotbalových rychlíků. Největší počet rychlonohých hráčů má Anglie (3) a dále Francie (2). Možná i proto patří tyto země k největším favoritům na výhru tohoto šampionátu.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články