Ukrajina vs Anglie | novinky, zajímavosti a příručka pro sázení

ukrajina-vs-anglie-preview
Zdroj: ITV

Anglie v osmifinále překonala svou Nemesis a nyní má v cestě soupeře mnohem skromnějších rozměrů. Problém je, že Anglie vyloženě nepřehrávala žádného ze svých 4 dosavadních soupeřů. Někdo by dokonce mohl namítnout, že Anglie do čtvrtfinále došla s notnou dávkou štěstí. Otázkou tedy zůstává, zdali bychom se v tomto zápasu mohli dočkat překvapení.

Ukrajina ukrajina-mala-vlajka

Artem Besedin se zranil v předešlém zápase se Švédskem a 6 měsíců si nezahraje.

Andriy Yarmolenko v předešlém zápase odkulhal ze hřiště. Ukrajina bude doufat, že se dá dohromady, protože se jedná o jednoho z jejích nejlepších hráčů.

Pokud se Yarmolenko nedá dohromady, na jeho pozici by velmi pravděpodobně zaskočil Artem Dovbyk.

Ukrajina šla do zápasu se Švédskem se třemi obránci a je velmi pravděpodobné, že v této formaci nastoupí i proti Anglii.

Ruslan Malinovskiy proti Švédsku nebyl v základní jedenáctce a je velmi pravděpodobné, že na lavičce bude začínat i v zápase s Anglií.

Mezi nejlepší hráče Ukrajiny patří útočník Yarmolenko a záložník Zinchenko. Špatně nehraje ani brankář Bashchan, který Ukrajinu několikrát zachránil od katastrofy.

Předpokládaná základní jedenáctka Ukrajiny podle serveru UEFA (3-5-2): Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Kryvtsov, Matviyenko, Zinchenko; Sydorchuk, Stepanenko, Shaparenko; Yarmolenko, Yaremchuk

V karetním ohrožení: Dovbyk, Shaparenko, Sydorchuk, Yarmolenko

Anglie anglie-mala-vlajka

Gareth Southgate svému týmu proti Německu v tomto roce vůbec poprvé nařídil hrát na tři zadní obránce, ale proti Ukrajině by se měl vrátit k formaci o čtyřech obráncích.

Jack Grealish se v zápase proti Německu dostal na hřiště až v průběhu utkání a na výkon Albionu měl pozitivní vliv, ovšem pokud by se Anglie vrátila k formaci o tří obráncích, do základní jedenáctky by se nedostal.

V zápase proti Německu se zranili Kieran Trippier a Declan Rice a je dost pravděpodobné, že Gareth Southgate bude muset udělat změny, zejména s přihlédnutím k faktu, že kdyby Rice dostal další kartu, musel by zmeškat semifinále.

Masonu Mountovi se po desetidenní karanténě podařilo dostat zpět do zápasové kondice, ovšem Southgate stejně nejspíš sáhne spíš po Bukayo Sakovi.

V karetním ohrožení jsou Harry Maguire a Kalvin Phillips. Pokud by bylo třeba, vystřídat je mohou Tyrone Mings a Jordan Henderson.

Mezi nejlepší hráče Anglie patří obránci Stones, Maguire a Shaw. Špatně nehraje také záložníci Mount a Sterling.

Předpokládaná základní jedenáctka Anglie podle serveru UEFA (4-2-3-1): Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Phillips; Saka, Mount, Sterling; Kane

V karetním ohrožení: Foden, Maguire, Phillips, Rice

Statistiky

Ukrajina vstřelila 6 gólů (a má 6,65 xGF) a obdržela 6 gólů (a má 6,67 xGA). Nejlepšími střelci Ukrajiny jsou Andriy Yarmolenko (1,61 xG) a Roman Yaremchuk (1,38 xG), kteří vstřelili po 2 gólech.

Anglie vstřelila 4 góly (a má 5,63 xGF) a obdržela 0 gólů (a má 3,07 xGA). Nejlepším střelcem Anglie je Raheem Sterling (2,02 xG), který vstřelil 3 góly.

Z těchto statistik vyplývá, že zatímco Ukrajina je plus minus na tom, co si vzhledem ke svým výkonům zaslouží, Anglie hraje lehce nad svými výkony. Jinými slovy řečeno, Anglii do čtvrtfinále pomohla i trocha štěstí.

Anglie udržela čisté konto v posledních 7 zápasech v rámci EURO.

Anglie vyhrála 6 z posledních 7 zápasů na EURO.

V posledních 4 vzájemných zápasech v rámci všech soutěží padlo méně než 2,5 gólu, nejnovější zápas se však odehrál v roce 2013.

V posledních 4 zápasech Anglie na EURO padlo méně než 2,5 gólu.

Verdikt

Statisticko-matematický model ukazuje, že na výhru Ukrajiny je 17% pravděpodobnost, na výhru Anglie 58% pravděpodobnost a na remízu 25% pravděpodobnost.

Anglie sice hraje lehce nad svými skutečnými výkony, nicméně její síla je v porovnání se silou Ukrajiny drtivá. Anglie navíc předvádí velice přesvědčivé výkony v obraně a to by pro gólově skromnější Ukrajinu měl být velký problém.

Zápas se bude hrát v Římě, takže Anglie na EURO 2020 poprvé nebude hrát doma.

Ukrajina čtvrtfinálový zápas rozhodla až v nastavení a extra porce zápasu navíc jí určitě uškodila. Vzhledem k nízké produktivitě obou týmů a velmi dobré obraně Anglie je velmi pravděpodobný také under 2,5 gólu.

Tip na výsledek: 0:1

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 1,46.
Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články