Boj o život přímo na trávníku! V zápase EURO zkolaboval hráč

christian-eriksen
Christian Eriksen tzv. “vypnul”, nebýt skvělé práce zdravotníků, pravděpodobně by už nebyl mezi námi. / Zdroj: TAG24

V zápase evropského šampionátu zkolaboval dánský hráč. Jedná se o Christiana Eriksena.

Záložník Interu Milán se skolil na hřiště přibližně 5 minut před koncem prvního poločasu, když na něj hodil míč z autu spoluhráč Joakim Maehle. K incidentu se seběhli spoluhráči, kteří gesty okamžitě přivolali zdravotníky.

Zdravotníci oporu dánské reprezentace nejprve uvedli do stabilizované polohy, pár vteřin poté ho ovšem obrátili na záda a začali s masáží srdce. Připravený byl také defibrilátor, ovšem zdali došlo i na tuto oživovací metodu již vidět nebylo – průběh dalších záchranářských pokusů zakryla zeď postavená z těl spoluhráčů (a posléze látková zástěna).

Masáž srdce probíhala několik dlouhých minut, přímo před zraky hráčovi manželky Sabriny. Tu se následně jal utišovat brankář dánského týmu Kasper Schmeichel a kapitán Simon Kjaer. Fanoušci se společně s hráči začali modlit, aby vše dobře dopadlo. V tvářích mnoha hráčů (i fanoušků) byly vidět slzy.

Po přibližně deseti minutách byl Christian Eriksen přeložen na nosítka a stále v zákrytu za zástěnou transportován z hřiště. Odtud byl promptně převezen do nemocnice.

Podle zahraničních médií Christian Eriksem ještě před odvozem do nemocnice začal vnímat a reagovat. To je patrné i z fotografie z twitterového účtu UEFA:

prevoz
Zdroj: Twitter / UEFA

Zápas mezi Dánskem a Finskem byl přerušen, dohrávat se ovšem bude ještě dnes večer. Druhý poločas startuje ve 20:30 SEČ.

Původní zpráva:

V současné chvíli probíhají oživovací pokusy přímo na hřišti, zdravotníci provádějí masáž srdce. Fanoušci se společně s hráči modlí, aby vše dobře dopadlo.

Update 18:57: Vypadá to, že základní životní funkce Christiana Eriksena byly obnoveny. Hráč byl za doprovodu zdravotníků odvezen mimo hřiště a bude transportován do nemocnice. 

Update 19:21: Podle nejnovějších zpráv Christian Eriksen začal vnímat a reagovat, tyto informace ovšem nejsou oficiální.

Zatím není známo, zdali zápas bude dohrán. Není známý ani přesný zdravotní stav Christiana Eriksena.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články