Velká cena Austrálie se kvůli Covid-19 letos nepojede

velka-cena-austrálie
Zdroj: Herald Sun

Velká cena Austrálie byla kvůli restrikcím spojeným s pandemií Covid-19 oficiálně zrušena.

Velká cena Austrálie se měla jet v březnu, kvůli nepříznivé hygienické situaci však byla přeložena na listopad. Situace v zemi se ovšem stále nelepší, a protože v Austrálii dále panují přísná pravidla pro překračování hranic, závody v Down Under musely být zrušeny.

Vedoucí pracovníci Formule 1 však stále věří, že sezóna 2021 přinese celkem 23 závodů. V oficiálním prohlášení stojí: „I když je velkým zklamáním, že tuto sezónu nebudeme závodit v Austrálii, stále věříme, že v tomto roce odjedeme 23 závodů. Máme několik možností, jimiž Velkou cenu Austrálie můžeme nahradit“.

„V následujících týdnech projdeme všechny možnosti, a jakmile se dohodneme, budeme vás informovat“.  Zatím tedy není známo, kde by se náhradní závody měly jet, jako nejpravděpodobnější varianta se ovšem jeví dvojité závody v texaském Austinu. Tímto krokem by Formule 1 podpořila své působení na americkém kontinentu, který je pro F1 z finančního hlediska velice důležitý.

Velká cena USA, tedy závody v texaském Austinu se pojede 24. října, a protože týden na to se Formule 1 stěhuje do Mexika, náhradní závody by se musely uskutečnit o týden dříve, tedy o víkendu 15. – 17. října. Tohle jsou ovšem pouze spekulace. Počkejme si na oficiální verdikt F1.

Zdroj: The Sun

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články