Velká cena Štýrska má víc než dva favority | preview a tipy na sázení

velka-cena-styrska-preview
Zdroj: Red Bull

V pořadí osmá zastávka sezóny nás přivádí na okruh Red Bull Ring v Rakousku, tedy na domácí trať Red Bullu. Vzhledem k předchozímu vývoji na šampionátu se hlavním favoritem na výhru závodu jeví Max Verstappen, ovšem nesmíme zapomínat ani na Lewise Hamiltona a týmové kolegy obou těchto jezdců. Pojďme se spolu podívat, co nám přinese Velká cena Štýrska?

Dokáže někdo ohrozit Maxe Verstappena?

Lewis Hamilton nevyhrál už tři závody v řadě a mezi odborníky Formule 1 je stále více slyšet, že sedminásobný mistr světa je už za zenitem. S tím se ovšem nedá souhlasit.

Velkou cenu Ázerbájdžánu měl Hamilton dobře rozjetou a nebýt „magického tlačítka“, dost možná ji vyhrál. Na Velké ceně Francie pak Mercedes sáhl po velice riskantní strategii jediné zastávky v boxech a dojel na to jak Hamilton, tak i jeho týmový kolega Bottas. Ten byl mimochodem touto skutečností velice vytočen.

Maxe Verstappena samozřejmě může ohrozit i jeho týmový kolega Sergio Peréz, ačkoliv tam v případě potřebného rozestavení na trati vždycky hrozí týmová strategie a snaha dostrkat na první místo mladého Nizozemce.

Problémy by Verstappenovi mohl dělat také Valtteri Bottas. Vzhledem k jeho zvyšující se frustraci a některým z toho plynoucím výsledkům a špatným rozhodnutím to u něj ovšem ani moc neočekáváme. Samozřejmě klíčová zde opět bude správně zvolená strategie.

Specifika vozů

Obecně se očekávalo, že po dvojici městských okruhů bude Hamilton závodnímu poli opět kralovat, protože na rovinkách jsou jeho monoposty rychlejší. Mercedes ovšem připustil, že podle simulací na rovinkách už není o tolik rychlejší, jak původně očekával. Riskantní strategie dává tomuto prohlášení za pravdu. Kdyby si Mercedes byl sám sebou tak jistý, tak se do takové strategie ani nepouští.

Nyní je ovšem Mercedes poučen ze svých nezdarů a skutečně už potřebuje naplno bodovat. Proto se ze strany stříbrných šípů dá očekávat maximální motivace a snaha závod vyhrát.

Specifika tratě

Protože Red Bull Ring nabízí hned tři krásné rovinky a také tři DRS zóny, máme se na co těšit. Tato trať pochopitelně jasně nahrává rychlý vozům. Proto se na Velké ceně Štýrska nedá očekávat překvapení v podobě Leclerca v Monaku a Ázerbájdžánu. Ostatně Ferrari na Velké ceně Francie úplně vybouchlo a tým údajně spustil „velké vyšetřování“ ve snaze odhalit příčiny tohoto krachu.

V této retrospektivě bude zajímavé sledovat souboj o třetí místo Poháru konstruktérů a především potom boj mezi Lando Norrisem (McLaren) a právě jezdci z Ferrari – Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem Jr.

Posledním zajímavým jezdcem ke sledování bude Pierre Gasly, který se drží na bodovém umístění už šest závodů po sobě. Gasly sice nemá tak rychlý monopost, ale je velmi šikovný a v poslední době Red Bullu dokazuje, že možná bylo předčasné vyměnit ho vprostřed sezóny.

Nejrychlejší kolo na Red Bull Ringu zajel Carlos Sainz v roce 2020. I to naznačuje, že o pole position se mohou poprat více než dva jezdci.

Počasí

Počasí je jedním z nejdůležitějších faktorů při každé Velké ceně, především se potom řeší, zdali nebude pršet (protože v dešti se jak známo může stát úplně cokoliv). Pravděpodobnost deště na Velké ceně Štýrska je přitom poměrně vysoká, dosahuje 40% ve všech třech dnech. Teplota by jinak měla být celkem přívětivá – 25 stupňů Celsia v pátek, 21 stupňů v sobotu a 20 stupňů v neděli.

Čti také: Prvenství a rekordy z Velké ceny Ázerbájdžánu

Tip na pořadí na prvních třech místech:

1. Max Verstappen

2. Lewis Hamilton

3. Valtteri Bottas

Vsadit můžete třeba u Tipsportu.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články