Verstappen už vítězství nebude slavit „gumováním“ v cílové rovince

max-verstappen-red-bull-racing
Zdroj: Motorsport

Nizozemský závodník Max Verstppen slíbil, že vítězství již nebude slavit „gumováním“ před cílovou čárou. FIA ho totiž varovala, že příště ho za to potrestá.

Max Verstappen minulý týden vyhrál Velkou cenu Štýrska a to ve velmi pohodovém tempu. Když kousek před cílem míjel kolegy z boxů, přibrzdil a potom před nimi zagumoval jako gesto díků a radosti.

Tuto událost bohužel zaznamenal také ředitel závodu FIA Michael Masi, který do týmu Red Bull Racing okamžitě poslal vzkaz, že takové chování příště „nebude tolerováno“.

Jakmile byl Max Verstappen na varování dotázán, tak zažertoval: „Příště se pokusím udělat koblihu!“ Poté však pokračoval v poklidnějším duchu: „Ne, rozumím bezpečnosti, ale podíval jsem se do zpětných zrcátek, strhnul jsem to doprava a uklidnil to. Všichni byli nalevo, takže jsem trošku zagumoval.“

„Dobře, pokud se to nesmí, tak to už neudělám, ale v té chvíli jsem si myslel, že je to opravdu zábavné a bezpečné, ale samozřejmě chápu, že nechtějí, aby se to opakovalo, což je pro mě v pořádku.“

Tato situace dala vzpomenout na incident, který se na Red Bull Ringu odehrál v roce 2015. Tehdy v závodech Formule Renault 3.5 Robert Merhi po přejetí cílové čáry zpomalil, načež do jeho zadní části narazil Latifi, který zrovna sledoval situaci za sebou ve zpětných zrcátcích. Latifiho to vymrštilo do vzduchu, kde s autem udělal otočku. Merhi následně tvrdil, že zpomalil kvůli problémům s odpružením, ale i přesto dostal stopku na jeden zápas.

Latifi po dotazu na tento incident uvedl, že Verstappenova oslava byla jiná než incident z roku 2015, protože když dojížděl do cíle, s nikým už nezávodil. Zároveň však souhlasil s Masiho postojem.

Zdroj: Today UK news

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články