„Vést Cristiana Ronalda není snadné“, svěřil se Maurizio Sarri

maurizio-sarri
Zdroj: Sky Sports

Trenér Lazia Řím Maurizio Sarri zavzpomínal na působení v Juventusu a připustil, že vedení Cristiana Ronalda „není snadné“.

Maurizio Sarri v létě 2019 na pozici hlavního trenéra v Juventusu vystřídal Massimiliana Allegriho. A i přestože tým dovedl k titulu v Serii A, dostal padáka, protože vypadl v osmifinále Ligy mistrů.

Ronaldo sezónu 2019/20 zakončil se 30 vstřelenými góly, což je v Serii A zatím jeho maximum. Sarri přesto trvá na tom, že vést Ronalda není snadné.

„Vést Ronalda není snadné, ať se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu pohledu“ uvedl Sarri v rozhovoru pro radiovou stanici Sport Italia. „Jedná se o nadnárodní společnost, má osobní zájmy, které se musí shodovat s fotbalem.“

„Jeho zájmy jdou nad rámec toho, co je normální, mimo tým nebo klub. Já jsem trenér ne manažer. Ronaldo však na konci roku přináší čísla.“

Sarri dále uvedl, že jeho úspěch v klubu nebyl doceněn. Scudetto (odznáček, jímž je označován úřadující mistr) je prý v Juventusu považován za samozřejmost: „Ani jsme neoslavovali, každý šel na večeři sám.“ Poté se Sarri pakoval, na pozici hlavního trenéra ho nahradil Andrea Pirlo. Ten si pozici v Lize mistrů zajistil až v posledním kole a to navíc díky výkonům týmů v ostatních zápasech.

Sarri se nakonec pochvalně vyjádřil o italském reprezentantovi Jorginhovi, kterého vedl v Empoli, Neapoli a Chelsea, a který by v případě výhry Itálie na EURO 2020 měl být kandidátem na Ballon d´Or.

Zdroj: ESPN

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články