Video: Jak si bájný rozhodčí Collina poradil s českým tvrďákem Řepkou

collina
Pierluigi Collina dokázal zkrotit i Tomáše Řepku. / Zdroj: AIPS Media

Pierluigi Collina, jeden z nejuznávanějších fotbalových rozhodčích na světě, před pár dny oslavil 62. narozeniny. Při té příležitosti se objevilo mnoho oslavných přání a také jedno video.

Ve zmiňovaném videu je zachyceno přesně to, pro co byl tento rozhodčí tolik obdivován. Jeho rozhodný, nebojácný přístup a neústupné jednání s hráči, kteří se s ním hodlali hádat.

Pierluigi Collina ve zmiňovaném videu narazil na protivníka těch největších rozměrů, českého bouřliváka Tomáše Řepku.

Bývalý český reprezentant se k rozhodčnímu přiběhne hádat, ten ho ovšem skoro vůbec nevnímá, pouze ho zatnutou pěstí rázně odstrčí od sebe. Řepka se následně stáhne. Toto video by tak mohl být používáno i jako výukové video pro rozhodčí, kteří si nevědí rady s agresivními hráči.

collina-vs-repka

Collina rázně vysvětluje, že proti jeho rozhodnutí není odvolání.

Collina jako hrdina i veřejný nepřítel

Collina si pro svůj rozhodný přístup a obvykle férové chování na hřišti vysloužil mezinárodní respekt. Dokonce se objevil na přebalu dvou videoher PES 3 a PES 4.

V kontrastu s tím se holohlavý trenér jeví v českých luzích a hájích. U nás se zapsal jako veřejný nepřítel číslo jedna poté, co pískl penaltu v zápase proti Nizozemsku na EURO 2000 a Češi se tak nedostali ze základní skupiny.

collina-pes-3-pes-4

Zdroj: Sport Bible

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články