Wales vs Dánsko | novinky, statistiky a příručka pro sázení

wales-vs-dansko-euro-2021
Zdroj: Sky Sports

Dánsko si i přes nepřízeň osudu v prvním zápase, kdy na hřišti zkolaboval Christian Eriksen, nakonec dokázalo zajistit postup do vyřazovací fáze. V osmifinálovém zápase na něj přitom čeká poměrně nevýrazný Wales, jak zápas dopadne?

Wales wales-mala-vlajka

Ethan Ampadu v zápase s Itálií dostal červenou kartu a bude si tak odpykávat trest. Žádné další absence Wales nemá.

Sestava Walesu se v základní části EURO ustálila a nedá se očekávat, že trenér Page udělá nějakou změnu.

Nejlepšími hráči Walesu jsou útočník Gareth Bale, ofensivní záložník Daniel James, brankář Danny Ward a střední obránce Chris Mepham.

Pravděpodobná základní jedenáctka Walesu podle UEFA (4-5-1): Ward; Roberts, Mepham, Rodon, B Davies; Morrell, Allen; Bale, Ramsey, James; Moore

V karetním ohrožení: Allen, Davies, Gunter, Mepham, Moore

Dánsko dansko-mala-vlajka

Dánsko je od prvního zápasu bez Christiana Eriksena, jinak mu nikdo nechybí.

Dánsko v předešlém zápase s Ruskem přešlo z rozestavení 4-3-3 na rozestavení 3-4-3 a dá se předpokládat, že v této formaci budou hrát i v osmifinále.

Nejlepšími hráči Dánska jsou záložníci Joakim Maehle, Pierre-Emile Hojbjerg a Mikkel Damsgaard. Jednou z největších slabin Dánska je naopak Kasper Schmeichel.

Pravděpodobná základní jedenáctka Dánska podle UEFA (3-4-2-1): Schmeichel; Mæhle, Vestergaard, Kjær, Christensen, Wass; Højbjerg, Delaney; Poulsen, Damsgaard, Braithwaite

V karetním ohrožení: Damsgaard, Delaney, Jensen, Wass

*Toto preview je průběžně aktualizované. Pokud vstoupí ve známost nová informace, okamžitě ji do preview zapracováváme.

Statistiky

Wales vstřelil 3 góly (a má 5,00 xGF) a obdržel 2 góly a má (6,51 xGA). Nejlepšími střelci Walesu jsou Aaron Ramsey (1,49 xG), Connor Roberts (0,58 xG) a Kieffer Moore (0,41 xG), kteří všichni vstřelili po jednom gólu.

Dánsko vstřelilo 5 gólů (a má 6,60 xGF) a obdrželo 4 góly (a má 2,39 xGA). Nejlepším střelcem Dánska je Yussuf Poulsen, který vstřelil 2 góly (a má 0,68 xG).

*Z těchto zápasů je patrné, že Wales hraje lehce nad své skutečné možnosti, zatímco Dánsko hraje lehce pod své možnosti. Tzn. výsledky Walesu by se postupně měly zhoršovat, zatímco výsledky (počet gólů) Dánska by se měly postupně zlepšovat.

Wales neprohrál 14 z posledních 16 soutěžních zápasů.

V posledních 7 zápasech Walesu v zápasech EURO padlo méně než 2,5 gólu.

Posledních 10 vzájemných zápasů neskončilo remízou – 6 zápasů vyhrálo Dánsko, 4 zápasy Wales.

*Statistiky xGF, xGA a xG nám prozrazují, jaký počet vstřelených či obdržených gólů by měl daný tým mít, kdyby do zápasu nezasahovalo štěstí nebo smůla. V dlouhodobém horizontu se tyto statistiky vyrovnají se skutečným počtem vstřelených a obdržených gólů. Pokud má tedy tým výrazně větší počet gólů, než je jeho statistika, potom se dá očekávat, že k výsledkům mu pomohla také šťastná náhoda a že do budoucna se jeho výsledky zhorší.

Verdikt

Podle matematického modelu je na výhru Walesu 20% pravděpodobnost, na výhru Dánska 57% pravděpodobnost a na remízu 23% pravděpodobnost.

Oba týmy postoupily ze druhého místa své skupiny, Dánsko přitom o setrvání na EURO bojovalo do posledního zápasu, kdy porazilo Rusko vysoko 4:1.

Wales má o jeden den odpočinku navíc, což se v této fázi turnaje jistě bude hodit.

Zápas se bude hrát v Amsterdamu, takže Wales kvůli hygienickým opatřením spojeným s pandemií Covid-19 nebude mít v hledišti fanoušky (až na pár místních).

Poslední dva vzájemné zápasy vyhrálo Dánsko, stalo se tak v roce 2018 v Lize národů UEFA.

Dánsko v prvním zápase zažilo psychický otřes, když málem přišlo o svého kamaráda Christiana Eriksena. Z tohoto šoku se však pomalu zvedlo a nyní je připraveno porazit i mnohem silnější soupeře, než je Wales.

Tip na výsledek: 1:2

Na výhru Dánska si můžete vsadit třeba u Tipsportu za kurz 1,88.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články