TOP 10 nejlepších evropských hráčů v historii MLS

TOP-10-nejlepsich-hokejovych-hracu-v-historii-mls
Zdroj: Goal.com

MLS navzdory své extrémně krátké historii (soutěž se hraje od roku 1996) hostila celou řadu evropských hráčů. Spousta z nich přitom odehrála desítky zápasů v Lize mistrů, patřila mezi ikony evropského fotbalu a zasloužila se o zkvalitnění této soutěže a její zpopularizování napříč celou Severní Amerikou. Skvělí hráči budou do MLS jistě proudit i v následujících letech, nyní je ovšem na čase podívat se do minulosti a vybrat TOP 10 nejlepších evropských hráčů v historii MLS.

10) Robbie Keane (Los Angeles Galaxy)

robbie-keane-la-galaxy
Zdroj: LAG Confidential

Robbie Keane je nejlepším Irem, který se proháněl po zeleném pažitu MLS.

Robbie Keane v roce 2011 přestoupil do LA Galaxy, přičemž v následujících šesti sezónách v MLS vstřelil 104 gólů a v roce 2014 získal MLS MVP. Zároveň svůj tým dovedl k výhře tří MLS Cupů.

9) Bastian Schweinsteiger (Chicago Fire)

bastian-schweinsteiger-chicago-fire-mls
Zdroj: MLS Multiplex

Bastian Schweinsteiger si v roce 2017 vybral Chicago Fire jako svou poslední zastávku ve své hvězdné kariéře. Německý záložních během tří sezón v MLS odehrál 85 zápasů a nastřílel 8 branek, větší práci však odvedl mimo hřiště.

Schweinsteiger má podle zahraničních médií zásluhu na změně přístupu k tréninku u mladých hráčů a jejich motivaci a podpoření vítězného ducha.

8) Frank Lampard (New York City)

frank-lampard-new-york-city
Zdroj: Goal

V dobách svého působení v Premier League se Frank Lampard zapsal do historie fotbalu jako jeden z nejproduktivnějších záložníků.

Zástupci New York City FC při jeho přestupu v roce 2015 doufali, že na tyto výsledky naváže v MLS, Lampard zde ovšem odehrál pouze 15 zápasů a připsal si během nich 3 asistence, načež odešel na hostování do anglického Manchesteru City.

7) David Villa (New York City)

david-villa-new-york-city
Zdroj: MLS Multiplex

Přestup Davida Villy do New York City šokoval celý svět, neboť se stal jeho vůbec prvním hráčem. Za pouhé 4 sezóny se stal jedním z nejproduktivnějších útočníků soutěže a vůbec nejproduktivnějším hráčem klubu, když nastřílel celkem 77 gólů.

Kromě Andrey Pirlo se jeho rekordu nepřiblížil žádný z hráčů New York City FC. Villa z MLS odešel v roce 2018 do japonské ligy (J1 League), kde hrál za Vissel Kobe.

6) Steven Gerrard (Los Angeles Galaxy)

steven-gerard-la-galaxy
Zdroj: This is Anfield

Bývalá hvězda Premier League přestoupila do LA Galaxy v roce 2015, když po 27 letech opustil Liverpool, což způsobilo pozdvižení. V dresu nového MLS klubu odehrál 30 zápasů a zapsal 5 gólů a 12 asistencí.

Ačkoliv v Los Angeles hrál pouze rok a půl, stále je jednou z nejznámějších tváří klubu.

5) Andrea Pirlo (New York City)

andrea-pirlo-new-york-city
Zdroj: Alpha Coders

Andrea Pirlo přestoupil do New York City FC z Juventusu v roce 2015. Italská senzace v průběhu tří sezón nastřílela 60 gólů, což předčilo veškerá očekávání klubu i fanoušků.

Společně s Frankem Lampardem a Davidem Villou se Pirlovi podařilo zvýšit status klubu a dostat ho do podvědomí fanoušků po celém světě.

4) Wayne Rooney (DC United)

wayne-rooney-dc-united
Zdroj: South China Morning Post

Wayne Rooney se D. C. United upsal v roce 2018 a to na tři a půl roku a stal se tzv. „Designated playerem“, tedy hráčem, jehož plat a další náklady na pořízení stály mimo zavedený platový strop MLS.

Tým z hlavního města USA soustředěného kolem bývalého hvězdného hráče Premier League se okamžitě stal hlavním favoritem soutěže. Na jeho gól z vlastní poloviny nikdy nezapomenete.

3) Zlatan Ibrahimovič (Los Angeles Galaxy)

zlatan-ibrahimovic-la-galaxy
Zdroj: The Indian Expert

Na Zlatanovu účast v MLS nikdo nezapomene, ať už se budeme bavit o jeho výkonech na hřišti či jeho výstupy mimo hřiště. Kromě fenomenálních gólů vstoupily do podvědomí fanoušků také jeho pozápasové rozhovory.

Zlatan Ibrahimovič do LA Galaxy přestoupil v roce 2018 a v 56 zápasech se mu podařilo vstřelit závratných 52 gólů.

Zlatan je jedním z nejpozoruhodnějších hráčů, kteří zvýšili atraktivitu i pověst MLS. A on to dobře ví.

2) Thierry Henry (New York Red Bulls)

thierry-henry-new-york-red-bulls
Zdroj: MLS Breakdown

Thierry Henry přestoupil do MLS v roce 2010 z Barcelony, když podepsal víceletý kontrakt s New York Red Bulls a stal se Designated Playerem.

Henry během pěti sezón nastřílel 51 gólů, načež v roce 2014 skončil s profesionální kariérou. Do MLS se ovšem vrátil a to jako hlavní trenér Montreal Impact.

1) David Beckham (Los Angeles Galaxy)

david-beckham-mls-la-galaxy
Zdroj: Goal

David Beckham je bez debat nejlepším evropským hráčem, který kdy běhal po MLS hřištích. MLS dostal na fotbalovou mapu a v podstatě započal éru hvězdných přestupů do této soutěže.

David Beckham do LA Galaxy přestoupil v roce 2007 z Realu Madrid a jeho rozhodnutí nikdo nechápal. Beckham v MLS odehrál 124 zápasů a zaznamenal 20 gólů, jeho největší zásluhou však bylo, že k fotbalu přitáhl velkou spoustu Američanů.

Po konci profesionální kariéry se Beckham stal spolumajitelem týmu Inter Miami.

Zdroj:

90min: The top 10 European players in MLS history – ranked

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články